Son Dakika Haberler

“Ustalara Saygı”da bir hayat erbâbı

“Ustalara Saygı”da bir hayat erbâbı
Okunma : 148 views Yorum Yap

Tuncel KurtizKısa bir süre önce aniden aramızdan ayrılarak milyonlarca sevenini yasa boğan Tuncel Kurtiz, Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenecek “Ustalara Saygı” toplantılarında anılacak. Faruk Şüyün tarafından 9 sezondur hazırlanan etkinlik, 25 Kasım Pazartesi akşamı bütün Tuncel Kurtiz sevenleri Akatlar Kültür Merkezi’nde buluşturacak. “Ustalara Saygı” saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.
Dormen Tiyatrosu’nda 1959 yılında sahneyle tanıştığı günden, 27 Eylül 2013’te yaşamını yitirene kadar aktörlük yapan, seyircilerin hafızalarına unutulmaz oyunlar, filmler, diziler kazıyan Tuncel Kurtiz için hazırlanan “Ustalara Saygı”da, Kurtiz’le farklı dönemlerde yolu kesişen sanatçılar, bu “hayat erbabı”nı seyircilere daha yakından tanıtacaklar.
Nebil Özgentürk’ün Kurtiz için hazırladığı “Bir Yudum İnsan” belgeselinden özel kurguladığı bir bölümün de gösterileceği “Ustalara Saygı” etkinliğine; Atilla Dorsay, Ayla Algan, Melek Baykal, Melike Demirağ, Nebil Özgentürk, Sema, Sevi Algan, Tarık Akan, Tomris Giritlioğlu, Yılmaz Atadeniz ve birçok sürpriz konuk konuşmacı olarak katılacak. Ayrıca Melike Demirağ ve Sema, Kurtiz’in sevdiği eserleri de seyirciler için seslendirecek.
Gecede “Şeyh Bedrettin”, “Mahabharata”, “Teneke”, “Yolcu”, “Devri Süleyman” gibi oyunları, “Çirkin Kral”, “Umut”, “Otobüs”, “Kanal”, “Sürü”, “Gül Hasan”, “Bereketli Topraklar Üzerinde”, “Güz Sancısı” gibi filmleri ve “Asi”, “Ezel”, “Muhteşem Yüzyıl” gibi televizyon dizilerini oyunculuğu ve sesiyle unutulmaz arasına katan sanatçının çalışmalarından görüntüler de sunulacak.
Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – Tuncel Kurtiz
Tarih: 25 Kasım Pazartesi
Yer: Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi
Saat: 20.00