Son Dakika Haberler

"üzümü ye bağını sorma" Mesele Türban Değilmiş

"üzümü ye bağını sorma" Mesele Türban Değilmiş
Okunma : 128 views Yorum Yap

erdoganTürban meclise girdi ve AKP Cumhuriyet kazanımlarına ve Devrimlerine karşı bir cephe daha kazanmış oldular, Başbakan Erdoğan gazetecilerin Mecliste pantolon sııntısı varmı sorusuna ” Üzümü ye Bağını sorma ” açıklaması yaptı. bu ifade ile sorunun Türban olmadığı Cumhuriyet kararlarını aşmak olduğu anlaşıldı.
Erdoğan: “Bunlar sorun değil bunların hepsi aşılır. Üzümü yiyelim bağcıyla uğraşmayalım bu kadar şeylerden sonra pantolon falan.”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Neticeye bakıyorum. Üzümü yiyelim bağcıyla uğraşmayalım. Milletin verdiği izini kimsenin engellemeye hakkı yoktur. CHP’nin böyle bir gücü, kudreti yoktur. Milletin bu talebi de bu Parlamentoda gerçekleşmiştir. Olayın yüzdesine de baktığınız zaman da çok önemli bir birliktelik dayanışma vardır. Destek verenlere çok çok teşekkür ediyorum” dedi. Erdoğan Şafak Pavey’in pantolonla genel kurula gelebilmesi sorusuna ise “Bunlar sorun değil bunların hepsi aşılır. Bu kadar şeylerden sonra pantolon falan” yanıtı verdi.
Başörtülü milletvekillerinin Meclise girmesi ve sonrasında yaşananları değerlendiren Başbakan Erdoğan, “Demokratikleşme sürecinin bana göre normalleşme adımlarından önemli bir adım olarak görüyorum. Görüldüğü gibi Parlamento, hiç bir zaman göremediği yaşayamadığı bir olgunluk içerisinde bana göre bu süreci değerlendirdi. Öncesinde farklı farklı şeyler söylenmesine rağmen dünkü hava çok çok olgun bir havaydı. Parlamentoda destek veren tüm grup ve milletvekillerine şahsım ve milletim adına çok çok teşekkür ediyorum. Parlamento çalışmalarının geleceği açısından buna benzer süreci, hak ve özgürlüklerde, demokratikleşmede ülkemizin milletimizin çıkarlarında aynen devam ettirirsek görülecektir ki Türkiye’nin aşamayacağı engel yoktur” şeklinde konuştu.
“DESTEK VERENLERE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
CHP’nin başörtüsüne ilişkin Meclisteki tavrını değerlendirmesi istenen Başbakan Erdoğan. “Ben bu konuda hiç yorum yapmayayım. Zaten milletim bunun yorumunu en iyi şekilde yapıyor. Orada 3 siyasi parti gayet güzel tavır sergiledi. Ama CHP maalesef tarihten gelen şeyini hala devam ettirmenin gayreti içerisinde. Olumlu yaklaşanı da var kendi içinde olumsuz olanı da var. Neticeye bakıyorum. Üzümü yiyelim bağcıyla uğraşmayalım. Milletin verdiği izini kimsenin engellemeye hakkı yoktur. CHP’nin böyle bir gücü, kudreti yoktur. Milletin bu talebi de bu Parlamentoda gerçekleşmiştir. Olayın yüzdesine de baktığınız zaman da çok önemli bir birliktelik dayanışma vardır. Fazla yorum yapmanın gereği yoktur. Destek verenlere çok çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
“PANTOLON SORUN DEĞİL AŞILIR”
TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in, CHP Milletvekili Şafak Pavey’in pantolonla genel kurula gelmesine ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendirmesi istenen Başbakan Erdoğan, “Bunlar sorun değil bunların hepsi aşılır. Bu kadar şeylerden sonra pantolon falan” dedi.