Son Dakika Haberler

VATAN KURTARAN ŞABAN PERDELERİ AÇIYOR

VATAN KURTARAN ŞABAN PERDELERİ AÇIYOR
Okunma : 82 views Yorum Yap

Chp Sarıyer Engelliler Komisyonu bir başarıya daha imza atmaya hazırlanıyor, Vatan Kurtaran Şaban oyununu sahnelendirecek olan ekipte Başkan Yardımcısı, İlçe Başkanı, Meclis Üyeleri, Engellilerden oluşan ekip provalarını ciddi bir şekilde sürdürerek oyunu sergilemeye hazırlanıyor.

Haldun Taner’in 1964 yılında kaleme aldığı Vatan Kurtaran Şaban Türk tiyatrosunun ilk ve unutulmayacak kabarelerdendir.

Chp Sarıyer Engelliler komisyonumuzun toplumda engelli farkındalığına dikkat çekmek adına projelendirdiği oyunumuz yönetmen Can Törtop hocamız ve oyuncumuz Berke Hürcan destekleriyle yakında izleyicisiyle buluşuyor.

Oyunda tapu kadastro müdürüyken, kültür sanat müsteşarlığı görevine atanan Şaban’ın (Hayrettin Dereli) bu alanda yaptığı komik ve çarpık uygulamalar hicivli bir uslüple anlatılıyor.Ağlanacak yanlarımıza ağlatıncaya kadar güldüren bu eser, engelli ve engelsiz kişilerden oluşmaktadır .Tamamen amatör olan oyuncuların vermek istedikleri mesaj engelli ve engelsiz birlikteliğine dikkat çekmektir.

Sarıyer belediye başkan yardımcısı İsmail Erdem, Chp Sarıyer ilçe başkanı Mehmet Deniz Sarıyer meclis üyeleri Hayrettin Dereli ve Sevim Yalınkılıç’ ta oyuncular arasında bulunmaktadır. Bu keyifli ve önemli projeyi keyifle bekliyoruz.