Son Dakika Haberler

Vefa Unutulmadı. M.İhsan Yalçın Kütüphanesi

Vefa Unutulmadı. M.İhsan Yalçın Kütüphanesi
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkanı M.Oktay Aksu Vefa’yı unutmadı. Sarıyer’in 2. Dönem belediye başkanlığını yapmış olan eski Sarıyer Belediye Başkanı Dr. M.İhsan Yalçın ismini yaşatıyor.

Büyükdere’de bulunan eski belediye başkanlık binasının temeli eski Sarıyer Belediye Başkanı Dr.M. İhsan Yalçın tarafından yaptırılmış ve yeni hizmet binası yapıldığında ise başkanlık binası Sarıyer Belediyesi Büyükdere Kütüphanesi olarak Sarıyerlilere kazandırılmıştı.

Bugün Sarıyer Belediye Meclisi Mayıs ayı 1. Oturumunda meclis gündemine alınan Büyükdere Kütüphanesinin adı Başkanlık teklifi olarak meclis kararı ile Dr. M.İhsan Yalçın Kütüphanesi ismi verilmesi kararı alındı.

2.Dönem Belediye Başkanımız rahmetli M.İhsan Yalçın ismi Büyükdere Kütüphanesinde yaşatılacak.

Dr.M.İhsan YALÇIN Kimdir.

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu.

Maiyet Memurluğu, Ilgaz-Belören Nahiye Müdürlüğü, Ayaş, Çay, Gerede, Yenimahalle, Yığılca, Ahlat Bismil kaymakamlıkları yaptı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Şube Müdür Müdürü, Genel Müdür Yardımcılığı, daha sonra Ankara Vali Yardımcılıklarında bulundu, Siirt Vali Vekilliğinden sonra İstanbul Vali Yardımcılığı görevlerini yaptı.

Emekli olduktan sonra yerel seçimlerde (SHP) Sarıyer Belediye Başkanlığına seçildi. Sarıyer Spor Kulübü’nde 5 dönem başkan olarak görev yaptı. Futbol Adamları Derneğinde uzun süreden beri yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı.. Pek çok mesleki ve sosyal, sportif amaçlı dernekte üyedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)