Son Dakika Haberler

YALAN VE YANLIŞ BİLGLENDİRME İLE BASIN AÇIKLAMASI OLMAZ

YALAN VE YANLIŞ BİLGLENDİRME İLE BASIN AÇIKLAMASI OLMAZ
Okunma : 34 views Yorum Yap

Bir Meclis Üyesi mahallesinde delege olmak için listenin birine girmiş, Listesi 1 sahte oyla kaybetmiş.

Meclis üyesi, mahallesinde parti üyesi olmayan bir kişinin oy kullandığını, bu durumun seçim sonrasında bir partili üye tarafından meclis üyesine şikayet edildiğinde meclis üyesi bu durumda ne yapar.

“Boşver kılıfına uydururuz mu der.”
“ Ben Meclis Üyesiyim banane mi der.”
****
Bir gün gelir Meclis Üyesine sorarlarsa. Sen ordaydın. Görmedin mi? Ne iş yaparsın.İnsanlar mahallende sahte oy kullanıyor. 1 oyla seçim kaybediyorsun” Bir de üstelik gazetecisin”

“Hıyarmısın derler adama”

****
CHP Meclis Üyesi olarak her türlü bilgi ve belgeye sahip olmak durumundayız. CHP’de böyle meclis üyeleri olması gerekir.

Halkının, Partinin ve partilinin haklarını sonuna kadar savunmalıdır. Aynı şekilde insanlar için adelet istediğinde kendiside adil olmak zorundadır. Adaletli olmak zorundadır. Gazeteci ise dürüst olmalı, canlı yayın yaptığı gibi aynı çıplaklıkla kendi hatalarınıda yayınlamalıdır.
****
CHP İlçe Yönetimi Şahsımı “tedbirli disiplin’e” vermiş.

Mahallesinde yapılan delege seçimlerinde sahte oy kullanıldığını tespit etmiş, bu oy seçim sonucunu belirlemiş, seçim süresine uyulmamış, İlçe’ye gitmiş, Başkanı’nı zor bulmuş, İtiraz etmiş, Seçim Tutanağını istemiş, Sonucun tam tersi olduğunu görmüş. Hatta bir fazla olduğu görmüş,

İçine atacak, yutacak. Kimsenin hakkını aramayacak.

“İstenilen şumu? Seni meclis üyesi yaptık. Ayda iki kere grubuna git. Başka hiç bir şey yapma, Siyaset yapma. Yazı yazma. Dedikodu yapma, etrafta konuşma, mecliste konuşma,” İstenilen bu mu?”
****
“Sayın Başkan, Mecliste sizin meclis üyenizi AKP meclis üyesi mahkemeye verdi. Bir açıklama dahi yapmadınız” Bu Mahkeme süreci halen devam ediyor. Nerdesiniz. “
****
Başkan Açıklama yapıyor.

“Buna itirazınız olabilir, haklıda olabilirsiniz ancak bunu doğru bir zeminde ahlaki ölçüler içerisinde yapacaksınız. Bu karar CHP Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu çoğunluğumuzun kararı ile alınmıştır.

Haklıyız ve itiraz ediyoruz. Siz reddediyorsunuz.
****

Üst Kurulumuzun vermiş olduğu yanlış kararlara nasıl uyacağız.
Yoksa birileri “ Bu siyasi karardır, Bize iptal kararı getirmeyin” demiş olabilir mi?
***
“BEN HEP BURDAYDIM BAŞKA YERDEN GELMEDİM”
***
MECLİS ÜYESİNİN MAHALLESİNDE REKOR OY ÇIKTI

Sayın Başkan. Bu Meclis Üyesi 2014 Yerel Seçimlerinde Sarıyer Tarihinin rekor oyunu almıştır.

YAPMIŞ OLDUĞUNUZ AÇIKLAMADA YANLIŞ

“Sarıyerde bir CHP var ki 107 bin oy aldı, sizde Meclis Üyesi seçildiniz. Burada sizin temsil ettiğiniz oy 4.600 civarındadır. Gerçek olmayan sözde bu haberleri kendi sitenizde paylaşarak başta temsil ettiğiniz 4.600 oy sahibine ihanettir.İhanet yapmış olduğunuz gibi en büyük haksızlığıda CHP’nin kurumsal kimliğine yapmış bulunmaktasınız.

YANLIŞ BAŞKAN BEN REKOR KIRDIM

Mahallemde 2104 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir seçimlerinde “8.346” oy , Sarıyer İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde “ 8.180 “ oy, Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinde “ 7.834 oy almış bulunmaktayız.

HIRS VE YORGUNLUK KONTROLDEN ÇIKARDI

4.600 değil. 8.346

Ben 4.600 kişiyi değil 8.346 partimize oy veren yurttaşı ve tüm Zekeriyaköy halkını temsilen ordayım. Meclis Üyeleri olarak partili partisiz hiç bir şekilde görevimizde ayrım yapmayız. Yapmadık da...

2014 YEREL SEÇİM SONUÇLARI ZEKERİYAKÖY

İL BELEDİYE      SARIYER BELEDİYE      MECLİS ÜYESİ
     CHP           AKP        CHP      AKP           CHP     AKP
       8.346.    1.930.      8.180.    1.784.     7.834.    1.674

Bizler çıtayı daha yükseklere taşımak için mücadele veriyoruz, Lakin bazen çıta ince olabiliyor rüzgarımızdan kırılıyor.

Ben Kendim İçin ADALET istemiyorum. Mahallem İçin İstiyorum.. Partim ve Partililerim İçin İstiyorum..

Her kongre sürecinde olduğu gibi kavgacı ve kaostan beslenmeyelim, Görev süresince sorun çıkarmayalım. Yorgunluk bazen erken yaşta olabilir. Söylemlerinizdeki  şeref ve onur bazı insalarda da belki vardır. Belki bizde de vardır. Gözümüzü karartmış, kendimizi feda etmişizdir.

İnandığımız davada, inandığımız insanlarla yürümekten onur ve gurur duyuyoruz.

 Siyaseti şerefli ve onurlu bırakınız. Sizi öyle hatırlayalım.

AYNAYA BAKINIZ.. SAKİN OLUN. GERÇEĞİ ZATEN BİLİYORSUNUZ.

“BANKACI FİLİZ’E” Sordum savaşarak çekiliyor dedi.

GEREK YOK… 

Mustafa BALCI