Son Dakika Haberler

YAŞAMIN İÇİNDEN HERŞEY VAR

YAŞAMIN İÇİNDEN HERŞEY VAR
Okunma : 177 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan’ın adının verildiği Sosyal Yaşam Merkezi’nde yaşam güzellikleri ile devam ediyor.

Sarıyer Belediyesi Başkanı Şükrü Genç’in projelerinden biri olan Toplumun her kesiminin yararlanması amacı ile çok yönlü, hayatı içinde var olma savaşı veren yaşlıların hayata yeniden kazandırılması, evlerde büyüklerin unutulmuş olarak kalmaması, tecrübe değerlerinden faydalanmak ve onları aktif hale getirmek için kurulmuş olan Prof.Dr.Türkan Saylan Yaşam Merkezi yaz döneminde etkinlikleri ve çalışmaları ile göz dolduruyor.

Yaşlılarla doğa severleri çocuklarla bir araya getiren, yeni yaşam alanlarında Yoğa, Plates, Psikolojik danışmanlık, okuma yazma, Kütüphane ve organik tarım projeleri ile adından söz ettiriyor.

Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun ile Organik Tarım ürünlerini inceledik.

Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun “burada ailelerin ektikleri tohumlar meyvalarını vermeye başladı, Kardeş belediyelerden gelen ağaçlar kök saldı ve ürün vermeye başladı, Küçük tarım alanlarında yaşlılar kendilerine ait numaralandırılmış bahçelere tohum ekiyorlar, isteyen istediği ürünü ekiyor ve yetiştiriyor, şuan burada salatlık, domates, biber, şeftali, armut ,elma, mısır, kıvırcık, soğan, nane, fesleğen gibi sebze ve meyveleri kendileri ekiyorlar ve yetiştiriyorlar, her gün bakımını yapıyorlar, büyükler burada rehabilite oluyorlar, tesiste dinleniyor ve eğleniyorlar, Ailelere ve bireylere koruyucu, önleyici, geliştirici, rehberlik edici destek hizmetinden yararlanıyorlar” dedi.

Bu tesiste bütün hafta boyunca her gün 5-6 kişi psikolojik danışmanlık hizmeti alıyor, Öğrenciler ders alıyor, gençler eğleniyorlar ve eğitim görüyorlar. Yaş gruplarına göre düzenlenmiş Yoğa derslerinde ilgi tahminizimden çok yüksek çıktı. Kapalı ve açık alanda yapılan Yoğa ve Plates’e katılım tahminlerin çok üstüne çıktığını belirtti.

Sarıyer Belediyesi olarak kitap kampanyası yapıyorduk bugün burada çevreden kaynaklanan kitle dolayısı ile her gün yüzlerce kitap bağışı yapılıyor ve artık okullarda buluna öğretmen arkadaşlarımız buradan bağışlanan kitapları seçerek kütüphanelerine taşıyorlar.