Son Dakika Haberler
“width=“1080

YAŞANACAK GÜNLER VAR DAHA

YAŞANACAK GÜNLER VAR DAHA
Okunma : 28.525 views 1 Yorum

Yaşanacak günlerin var daha babacım, senin adına ben cevap vereyim! Üzme kendini..

***

Sn. Emre Güner’e cevaben…

Emre Güner’in makalesi, (tıklayın. okuyunuz. )

Sarıyer Spor Kulübü tarihinde “kulüp üyeleri’nin” içinde bugüne kadar DHKP’C Militanı, sempatizanı yoktur. Tespit edilmemiştir. Kulüp Divan Heyeti zaten kabul etmezdi. Gereken müdahale yapılırdı.

Lakin dönemin CHP, DP. AP Yöneticileri ve sempatizanları “yani babalarımız, akrabalarımız, aile fertlerimiz” nitelikli ve saygın kişilere özellikle görev verilmiş ve şerefle, severek görev almışlardır.

Sarıyer Kulübü 1940 tek partili dönemde kuruldu. Kuvvacılar mı kurdu acaba. “Sen bunları bilirmisin” ( Gazetecisin Araştır)

Sarıyer Spor Kulübü Tarihi 1940’dan son yıllara kadar “partiler üstü” olarak muhafaza edilmiştir.

Evet, haklısın..

İbrahim Balcı, Mustafa Kemal Atatürk’ün Militanıdır ve Teröristidir. İpsiz Çetesidir. Çünkü aynı sülaledendir, Nokta.. 

****

İbrahim Balcı’ya gelince….

Babam 17 yaşında, Kurucu Başkan Selahattin Yarar’ın kulüpte sekreter yapması ile başlamış ve bir yıl sonra kulübe üye olmuş, 18 yaşında genel sekreter görevine getirilerek 65 Yıl Sarıyer Kulübünde şerefiyle görev yapmıştır.

Ben, 1989 Yılında Sarıyer Taraftarlar Derneğini kurarak, kongrede listeden babamı çizerek yerine listeyi deldim. Yönetici oldum. Babam bu yüzden yöneticiliği bıraktı bir daha listelerden aday olmadı. Bu sefer göreve çağırdılar, idareciliği kabul etmedi ve Profesyonel yöneticilik yaptı.

Emanetçi Başkan.

Kulüp Kriz döneminde girdi. Anahtarlar teslim edilecekti. İbrahim Balcı görev üstlenerek başkanlık yaptı. Bir süre sonra Başkan bulununca Olağanüstü Genel Kurula giderek teslim etti.

Bilahare yine kongre dönemi Başkan bulunamadı 2. defa kulübün Başkanlığını yaptı. Bir süre sonra yine Başkan bulundu ve Olağanüstü Genel Kurul yapılarak görevi teslim etti.

Bu kulüpte Ahmet, Mehmet gitmeyle kapısına kilit vurulmaz. Sarıyer Kulübü kilitle tehdit edilmez. Yemezler

Denizde balık varsa, Motorlar çalışıyorsa. Bu kulübe kilit vuramazsınız.
Bir mola, Bir transferdir. Kulüp tarihini bilmezsin.

*****
Kin ve İhtiras

Onların dili farklıdır. Sen bu hakaretleri yaparken, aslında her gün telefonla konuşurlar. Sitemleri farkılıdır. Eleştirileri farklıdır.
Birbirlerinin yüzüne iyi bakarlar.

Aslında yazarak birilerine gaz verirler.
Bazen ben bile bunların oyununa geliyorum..Kulüpçülük bu biz anlamıyoruz işte..

****
Kim veya Kimler Seviyor..

Sen şunu yazmışsın!
(Bunca ‘yıl’ nereye uçtu gitti? Neredeyse 1 asırlık ömür? Çok merak ediyorum? En etkili ve en yakın dostlarınızın olduğu Sarıyer Merkez ve Yenimahalle’ye gidelim ve sizi soralım? Acaba kaç kişi sizi seviyor ve kaç kişi sizden memnun ve razı görelim! Yani artık bırakın bu ihtirası ve organize kötülüğü. Kimseye faydası yok. Ne size, ne de Sarıyer’e!!!)

Babam attı bir kavara. Ben sadece güldüm. :)).

2012 yılında Sarıyer Manşet’de daha ağır hakaret ederek yazmıştın. Babamın arşivinde var.

Senin yine tedavi görmen lazım. Yazık.

***

Organize Kötülük.

Yönetici buluyorlar, binbir rica ile, insanlar iyi niyetle görev alıyorlar, verdikçe veriyorlar, Allah razı olsun.

Sen şunu yazmışsın.
(Sarıyerliler olarak şöyle düşünmeliyiz “Başkan Saffet Akkoyun ‘bırakıyorum’ diyerek genel kurul kararı alıyor. Fakat 400 bine yakın nüfusa sahip olan Sarıyer’den bir tane aday bile çıkmıyor!)

Pazarbaşı’nda Milli Damat var. Hem kulüp kurtarır, hemde sen kurtarırsın. Bir cıvata yeter. Bak bakalım o zaman kulüp nasıl uçuyor. (Kimseye söyleme, Aramızda kalsın.)

Para veren adamlar neden tehdit edilerek, kafa koparılıyor!! (Gazetecisin araştır)
Sonra herkes kaçıyor. Para veren herkes…Yazık..

Organize küçük mafyacılık özentileri.
Sarıyer’i seven insanlar bunları yapmazlar.

***
Balcı her zaman aday…

Kulübe değil, yaşamaya aday. Kulüp onu yaşatıyor, Sarıyer Kültürüne ve tarihine katkıda bulunmak, belgelerle, delillerle. Her gün yazıyor. Birkaç eser bırakayım diye..

İlk Makalesini 15 yaşında yazmış. Bugün 90 yaşında.

Yazdığı eserler ve makaleler kadar, değil yaşamak, ben o kadar nefes aldım mı acaba..

Sarıyer Spor Kulübünde “son iki tarih” hayatta,

İstediğini yaz ama biraz saygılı ol. Çocukların büyüdüğünde, Google baktığı zaman babam güzel makale yazmış desinler. Onlar Z değil, alfa kuşağı..

***

Eski Başkanlardan İbrahim Balcı kendini iyi hissettiğinde, sana değer verirse, yazılı cevap verecektir. Şu anda erken seçim için çalışıyor.. “Biz Hazırız”

Mustafa Balcı

YORUMLAR (1)

  1. Harun Gökyiğit diyorki:

    Siyaset konusunda yorumda bulunmayacağım çünkü kulüpte kim terör örgütunu destekliyor bilmiyorum bu konuda Sn.Mustafa Balci’nın sözlerine inanıyorum. Esas mevzuya gelince bugün 18/11/2021 tarihinde Sarıyer kendi sahasında Afyonspor’a 3-1 mağlûp oldu. Bu gidişle bir alt kümeye dusmemiz an meselesi.
    Taraftarlar tribünde şöyle bağırıyor:
    Yönetim Duy Sesimizi, Bitsin Artık Bu Çile,
    Yönetim İstifa Etsene, Çaresizlik Çare Değil, İşte Çare, Popülist Değil Popüler Başkan İstiyoruz, Statükocu Ve Tutucu Değil,Yenilikçi Ve Değişimi Bir Başkan İstiyoruz, Yönetim İstifa, Yönetim İstifa, Yönetim İstifa…