Son Dakika Haberler

Yeni Başbakan 28 Ağustos’da Belli Oluyor

Yeni Başbakan 28 Ağustos’da Belli Oluyor
Okunma : 97 views Yorum Yap

huseyin-celik-kilicdaroglunu-elestirdi-17295Hükümet nihayet kararı verdi. AKP’de sıkıntılı bekleyiş kulislerde canlanmaya başladı. Erdoğan yerine geceçek yani başbakanı açıklayacak.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE EYLÜL’DE 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 10 Ağustos’ta yapılacak Köşk seçimlerinin ilk turunda Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde AK Parti’nin başına gelecek yeni isim Erdoğan’ın görevi devralacağı 28 Ağustos’tan önce belli olacak.

Erdoğan’ın AK Parti’nin olağanüstü kongresinin 45 günlük yasal süreyi beklemeden toplanabileceği mesajını vermesinden sonra AK Parti kulislerinde kongrenin eylül ayını beklemeden toplanabileceği yorumları yapılmaya başladı.

Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik de bazı gazetecilerle sohbetinde erken kongre planını doğruladı. Çelik bu konuda şöyle konuştu:

HER ŞEY BAŞBAKAN ERDOĞAN’A BAĞLI

“Sayın Başbakan 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilirse 11 Ağustos’ta MKYK’yı toplayıp kongre sürecini başlatırız. Tüzüğümüzde 45 gün içinde diyor. Biz bu sürenin sonunu beklemeyeceğiz. 15 gün içinde ilan ederiz kongreyi. Devir teslimin yapılacağı 28 Ağustos’a kadar süreci tamamlarız. 26 veya 27 Ağustos’ta kongre toplanır ve genel başkan seçilir. Sayın Başbakan 11’inde yapılacak MKYK’ya başkanlık edecek. Sayın Başbakan isterse genel başkanlıktan ve başbakanlıktan ayrılabilir, isterse 28’ine kadar kalabilir.

28 AĞUSTOS’TA YENİ BAŞBAKAN BELLİ OLACAK

28 Ağustos’a kadar AK Parti’nin yeni genel başkanı ve başbakanı belli olur. Kongreye de Mehmet Ali Şahin götürecek partiyi. İstişarelerde ortak kanaat arayacağız ve nabız ölçeceğiz” Kaynak: Türkiye Gazetesi