Son Dakika Haberler

ABDİ İBRAHİM, CEZAYİR’İN ÖNDE GELEN FİRMASI REMEDE PHARMA İLE ORTAKLIK ANLAŞMASI İMZALADI

ABDİ İBRAHİM, CEZAYİR’İN ÖNDE GELEN FİRMASI REMEDE PHARMA İLE ORTAKLIK ANLAŞMASI İMZALADI
Okunma : 144 views Yorum Yap

AndiinrahimAbdi İbrahim bu ortaklık gereğince kurulacak GMP’ye (GoodManufacturingPractices – İyi İmalat Uygulamaları) uygun üretim tesislerini 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu üstlendi.

Türk ilaç sektörünün lideri Abdi İbrahim, büyümesini sürdürülebilir kılmak ve küresel oyuncu kimliğini pekiştirmek üzere gerçekleştirdiği uluslararası ortaklıklar kapsamında; RemedePharma ile 14 Aralık 2014’de Cezayir’de yeni bir ortaklık anlaşmasına imza attı.

“Abdi İbrahim RemedePharma” adıyla faaliyet gösterecek bu yeni ortaklık ile iki şirket güçlerini birleştirerek, geniş bir tedavi alanını kapsayan ürünlerin üretim ve pazarlamasını yapacak.

100 yılı aşkın süredir tıbba ve insanlığa hizmet misyonuyla ülkemize ve sağlık sektörüne katkı sağlamaya devam eden Abdi İbrahim, Ar-Ge ve üretim know-how’ı, ülke gereksinimlerine uygun geniş ürün portföyü ve uluslararası deneyimiyle, RemedePharma’nınlokal deneyimini bir araya getirerek Cezayir pazarı için optimum ürün, ekip ve çalışma oluşturmayı hedefliyor.

Nezih BARUT; “GMP’ye uygun olarak yapımı gerçekleştirilecek fabrikayı 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyoruz.”

Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim’in, uluslararası arenada da güçlü bir firma olmasını sağlama hedeflerinin olduğunu dile getiren Abdi İbrahim Başkanı Nezih BARUT; “Yükselen bir değer olma yolundaki bu hedefimize, emin adımlarla ilerliyoruz. 1999 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz Cezayir’de; ülkenin önde gelen ilaç şirketlerinden RemedePharma’nın hissesini satın alarak kurduğumuz ve yönetimi Abdi İbrahim’de olacak bu ortaklık gereğince; GMP’ye uygun olarak yapımı gerçekleştirilecek fabrikayı 2016 başına kadar faaliyete geçirme sorumluluğunu da üstlenmiş bulunuyoruz.