Son Dakika Haberler

CEMAATLER GENÇLERİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR

CEMAATLER GENÇLERİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR
Okunma : 143 views Yorum Yap

Cemaatler gençlerin geleceğini tehdit ediyor açıklamasında Başkan Deniz Bakır, cemaat yurdundaki baskı nedeniyle yaşamına son veren Enes Kara ile ilgili konuştu.

Ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kalan ve baskıdan şikâyet ederek yaşamına son veren tıp öğrencisi Enes Kara’yla ilgili açıklama yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır yaptığı açıklamayla gençlerin geleceğinin tehdit altında olduğunu söyledi. Başkan Bakır sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“CEMAAT YURTLARI KAPATILMALI, DEVLET, ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKMALI”

“Pırıl pırıl bir genç, kardeşimiz, bu ülkenin geleceği Enes Kara, 20 yaşında yaşamına kaldığı cemaat yurdunun dayatmaları ve baskısı nedeniyle yaşamına kıyıyor. Bu ve buna benzer olaylara daha önce de şahit olduk. Ne yazık ki asıl acınası durum AKP marifetiyle bu cemaatlere ders alınmamışçasına yol verilmesidir. Devletin bekasını düşündüğünü iddia eden ittifakın üyeleri, ülkenin geleceği gençler için barınma sorunu adına hiçbir adım atmazken, onların ölümünün, istismarlarının üzerine de cemaatleri savunmaya devam ediyor. Bu böyle gitmez. Cemaatler gençler için, gençlerin geleceği için tehdit unsudur. Cemaat yurtları kapatılmalı ve gençler bu köhne yerlerden kurtarılmalıdır. Devlet, kendi çocuklarına kendi sahip çıkmalıdır”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)