Son Dakika Haberler

İSTANBUL AKP ATATÜRK HAVALİMANI İSE CHP’DİR!

İSTANBUL AKP ATATÜRK HAVALİMANI İSE CHP’DİR!
Okunma : Yorum Yap

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun İstanbul’a ulaşmak için kapatılan Atatürk Havalimanı’nı kullanmasıyla ilgili sert eleştirilerde bulundu.

“ATATÜRK’E RAHATLIKLA İNDİLER”

Uzmanların, olumsuz hava koşullarında iniş ve kalkışların riskli olacağı uyarısına rağmen inşa edilen ve iktidarın ‘Dünya kıskanıyor’ diye savunduğu İstanbul Havalimanı’nda dün kar yağışı sebebiyle uçuşların iptal olduğunu belirten Hacısalihoğlu açıklamasında;” Bilimden uzaklaştılar.

Atatürk Havalimanı işlevsizleşti yerine yenisi yapılması gerek dediler. Bu mümkündü fakat seçtikleri yer hiç makul değildi. Birçok mühendis ve mimar karşı çıkmıştı. Uçuşlarda aksama olur, en küçük rüzgar bile uçak kazalarına sebebiyet verir dediler.

Dinlemediler, mega proje diye savundular, Avrupa kıskanıyor dediler. Dün bir kez daha ne kadar haklı olduğumuzu gördük. Yeni yapılan İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar iptal olurken, kar sebebiyle İstanbul’daki vatandaşlarla görüşmek isteyen Bakan Soylu ve Karaismailoğlu, işlevsiz olarak görülen ve zorla kapatılan Atatürk Havalimanı’na uçakla rahatlıkla iniş yapabildiler.

Bir kez daha anladik ki İstanbul Havalimanı AKP’dir. Şatafatlı, yaldızlı, varaklı, gürültülü, en büyük olduğu iddiasında ama kriz anlarında işlevsiz, çöp. Atatürk Havalimanı ise cumhuriyet gibi. Paramparça edilmiş, yağmalanmış, terk edilmiş ama başı sıkışan ona sarılıyor, en zor anlarda bile işlevsel.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)