Son Dakika Haberler

Tıp Fakültesi öğrencilerinden ‘Enes Kara’ eylemi

Tıp Fakültesi öğrencilerinden ‘Enes Kara’ eylemi
Okunma : 323 views Yorum Yap

Tıp Fakültesi öğrencilerinden ‘Enes Kara’ eylemi Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara geçen gün bir video çekerek, cemaat yurdunda baskı gördüğünü ve gelecek kaygısı yaşadığını söyledi. Öte yandan Kara’nın dün yaşamına son verdiği bildirildi. Kara’nın arkadaşları Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Fakültesi önünde eylem gerçekleştirdi.

Fakülte binası önünde beyaz önlükleriyle bir araya gelen öğrenciler ellerinde karanfiller taşıdı. Kara’yı yaşamına son vermeye iten politikalara tepki gösteren öğrenciler adına basın açıklamasını Zeynep İlayda Baykendi okudu.

“SEN HEP 19 YAŞINDA KALACAKSIN”

Evrensel’in haberine göre, pek çok öğrencinin Enes’le aynı sorunları yaşadığına dikkat çeken Baykendi, şunları söyledi:

“Bir şeyler yapmak için daha kaç canımızı kaybetmemiz gerekiyor? Daha kaç gencin dünyayı kucaklayacak gülüşünün solması gerekiyor? Artık bu durumun ele alınmasını ailelerin, öğretmenlerin, yönetimin bu durum hakkında bir şeyler yapmasını talep ediyoruz. Bugün burada Fırat Tıp Öğrencileri ve Enes’in arkadaşları olarak Enes’i anmak için toplanmış bulunuyoruz. Sen hep 19 yaşında kalacaksın.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)