Son Dakika Haberler
“width=“1080

TÜİK yalanlarına yine devam ediyor.

TÜİK yalanlarına yine devam ediyor.
Okunma : 1.197 views Yorum Yap

TÜİK yalanlarına yine devam ediyor. Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış, Türkiye İstatik Kurumu’nun 2021 ve 2022 verilerini açıklamasının ardından iktidarı eleştiren değerlendirmede bulundu. Başkan Karış:” İktidar ne zaman sıkışsa TÜİK’i devreye sokuyor.” dedi.

“ELBET HESAP VERECEKLER”

TÜİK’in, Türkiye ekonomisini yüzde 11 büyümüş olarak göstermesinin büyük bir gaflet olduğunu belirten Başkan Karış;” İktidarın siyasileştirdiği TÜİK verileri açıkladı. Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2022 yılı Ocak ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre 17,2 artarak 17 milyar 587 milyon dolar, ithalat T,2 artarak 27 milyar 848 milyon dolar olarak gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2021 yılı ve son çeyrek dönemine ilişkin Gayri Safi Yurt içi Hasıla (GSYH) rakamları açıklandı. Buna göre Türkiye ekonomisi 2021’in dördüncü yüzde 9,1 büyüdü. Böylece 2021 yılı büyüme oranı yüzde 11 olarak gösterildi.

Halk açlık sınırının da altında yaşarken, esnaf iflasın eşiğine sürüklenirken, vatantaş yiyecek ekmek bulamazken, TL her geçen gün yerle yeksan olurken TÜİK yalanlarına yine devam ediyor. Onca beyanın yanlışlığı ortaya çıkmışken, TÜİK hâlâ halkı kandırmaya devam ediyor. Biliyoruz, iktidar ne zaman sıkışsa, işler kötüye gitse TÜİK’i kullanıyor. Verilerle halkı kandırıyor, insanın aklıyla oynuyor. Fakat artık inanmıyoruz. TÜİK’in AKP hegemonyası altına girdiğini biliyoruz. Elbet, halkı yanlışlığa sürükleyenler hesap verecek, elbet o kişiler bir gün yargılanacak.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)