Son Dakika Haberler

Uşak’lı vatandaşımız kararını verdi

Uşak’lı vatandaşımız kararını verdi
Okunma : Yorum Yap

CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uşak’ta yaptığı mitingin cumhuriyet tarihinin mitingi olduğuna işaret ederek, “Uşaklı vatandaşımız kararını verdi. Kazanacağız. Bizim mitinglerimizde parayla adam getirilmez, kamu kurumlarından çalışanlar zorla SMS mesajları kamu personelleri ve öğrenciler getirilmez, miting alanlarında bindirilmiş kıta yoktur. Bizde asıl olan Cumhuriyet sevgisidir. Buradaki kalabalık başta Uşak olmak üzere ülkenin diğer illerinde ve ilçelerinde bir şeylerin değiştiğine işarettir.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, Uşak’ta gerçekleşen mitingi değerlendirdi.

Uşak’ın tarihinde ilk kez böyle bir coşku yaşandığına işaret eden Yalım, “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayları İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Uşaklılarla buluştu. Uşak’ta büyük bir coşku ve heyecan vardı. Tarihi bir miting oldu. İlk defa bu kadar kalabalık gördük. Cumhuriyet tarihinin mitingi oldu. Teşekkürler Sayın Cumhurbaşkanım. Teşekkürler benim sevdam Güzel Uşak’ım” ifadelerini kullandı.

Uşak’ta halkın kararını verdiğini dile getiren Yalım, “Seçim ilk turda bitecek. Kazanacağız. Yine baharlar gelecek” dedi.

Coşkulu mitingin ardından parti yöneticileriyle birlikte seçim otobüsüne binen Kılıçdaroğlu, miting alanının tamamının hınca hınç dolması nedeni ile alanlara sığmayan vatandaşlarımızın kendisini uğurlamak ve sevgi göstermek adına sokaklarda bekleyen vatandaşları selamlayarak şehirden büyük izdiham içinde ayrıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)