Son Dakika Haberler

BELÂ OKUMAK AZ BİLE! İbrahim Balcı

BELÂ OKUMAK AZ BİLE! İbrahim Balcı
Okunma : 102 views Yorum Yap

ibalci_99           Geçen hafta Sayın Başbakan İmam Hatip Liselerinin 100. Kuruluş yıldönümü nedeni ile İstanbul’da Burhan Felek Spor salonunda İmam Hatipli öğrenciler önünde bir konuşma yaptı. Buradaki konuşması İmam Hatiplilerin sorunlarından çok siyasi idi. Aklına geldiği gibi konuştu ve günlerden beri ortalığı alt üst eden bir dizi olayın unutturulması için gündem değiştirici konuşmalar yaptı. Sayın Başbakan için İmam Hatipliler dünya nizamını yeniden kuracak insanlardı.

Doğrudur Sayın Başbakan, ulaşılamayacak kadar yüce bir insandır (!) Bunu kabullenmiş olacaktır ki, ağzını açmamakta, ortalığı kasıp kavuran bir konuşma yapan Fevai Arslan’a tek laf edememektedir. Belki Düzce Milletvekili Fevai Arslan’ın yaptığı konuşma çok hoşuna gitmiş ve belki de bu şahsın söylediklerini aynen benimsemiş ve kendisine NEBİ’ lik vehmetmiştir.

Fevai Arslan Düzce Milletvekilidir.  İmam Hatip Lisesi mezunu olarak hayata atılmıştır. Yani öğrencilik yıllarında dini bilgiler almış, ahlaki yüksek değerleri benimsemiş ve dini, ahlaki, milli değerleri yaygınlaştırmak için görev almıştır (!)

Dini bütün Düzce Milletvekili bir toplantıda yaptığı konuşmada Sayın Başbakan için  “ALLAH’IN BÜTÜN VASIFLARINI ÜZERİNDE TOPLAYAN BİR LİDER VAR…” diyerek başbakanı PEYGAMBER ilan etmiştir.

Elbette ki milletvekilinin bu ifadesi büyük tepki çekti. Bir kaç gün sonra bu sözleri eden Milletvekili bunu demek istemedim, yanlış anlaşılma oldu diyerek zevahiri kurtarma yolunu tercih etti. Keza AKP sözcüsü Hüseyin Çelik de “dili sürçtü demek istediği bu değildi” diyerek olayın örtbas edilmesine çalıştı.

Peki, her olaya karışan ve görüşlerini anlatan Sayın Başbakan neden bu şaşkın milletvekili hakkında tek söz etmedi? Bu anlamlı değil midir? Yoksa İmam Hatip Lisesi mezunu olan Sayın Başbakan da kendisini NEBİ olarak mı görmektedir? Böyle bir anlayışı mı benimsemiştir?

Fakat en önemlisi de sık sık basının karşısına çıkan ve kameralar önünde konuşan Diyanet İşleri Başkanı profesör unvanlı Sayın Mehmet Görmez’in bu konu üzerine durmamasıdır. Sayın Diyanet İşleri Başkanı neden İslami açıdan bildiklerini açıklamaz, bu konuşmanın küfre girdiğini, Allah’a ortak koşulduğunu, konuşanın münafık ve müşrik olduğunu, cenaze namazının bile kılınamayacağını söylememiş, siyaset cambazı olmayı tercih etmiştir.

Pek çok kişinin gözden kaçırdığı, çok büyük kitlenin bilmediği bir hususa parmak basmak isterim. Efendim Türkiye’deİlk İmam Hatip Lisesi, 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile açılmıştır. Kuruluşun amacı “Türkiye’de imam ve hatip yetiştirmek” dir. İHL de kız-erkek ayrı sınıflarda öğrenim görmektedirler. İHL liseleri M.E. Bakanlığı Din Eğitimi Genel Müdürlüğüne bağlı Sünni esaslara dayalı olarak faaliyet göstermektedir. Önemli olan Atatürk döneminde 29 merkezde İmam Hatip Lisesi açıldığı hususudur.

Atatürk, genç Türkiye Cumhuriyetine hep ilkleri getirmiştir. Nitekim İlk Kur’an Kursu da Atatürk döneminde ve bizzat kendi imzası ve izni ile İstanbul’da Nuruosmaniye Camiinde açılmıştır (İzin belgesi 15-20 yıl öncesine kadar camide çerçeve ile teşhir ediliyordu).

Demek istediğim şudur; bir kısım din adamının beğenmedikleri, her zaman tu kaka ettikleri Mustafa Kemal, onların yetişmesine vesile olan İmam Hatip Liselerini ve Kur’an Kurslarının açılmasını sağlayan kişidir. Yani aslında din eğitimi alan insanlarımızın bu büyük insana değil manidar bakmak, aleyhine olacak sözler söylemek, ona her fırsatta dua etmeleri gerekmektedir.

Gelelim Esas konumuza Sayın Başbakan’ın İstanbul’da İmam Hatip Liselerinin 100. Kuruluş Yılı nedeni ile konuşmasını yaptığı kapalı salonda asılı duran Atatürk posteri kendini bilmez beş on İHL li öğrenci tarafından asıldığı yerden indirilip yere seriliyor ve üzerinde basılıp ezilerek, çiğnenerek yerlerde süründürülüyor. Bir duyarlı polis memurunun müdahalesi ve diğer bir iki polis memurunun ileri atılışı ile poster yerden kaldırılıyor. Çok basit bir şey! Demek ki İHL öğrencileri, öğrenci olamayacak kadar vahşi, rezil ve edepsiz. Onlar İHL lisesinde ahlak dersi alamayacak kadar gözü dönmüş yaratıklar…  Demek ki onlara ahlak dersi veren öğretmenlerden yoksunlar! Ya da İHL de öğretmen olarak atananlar özellikle Türk, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı olarak yetiştirilmişpespaye ve ahlaksız adamlar. Ya da tüm uğraşmalarına rağmen ahlak dersi alamayacak kadar zavallılar, beyni çürümüşler… (Henüz İHL Müdürlüğünden çocuklar hakkında bir soruşturma başlatıldığı bilgisi basına yansımadı)

Ey Atatürk posterini ayaklar altına alarak çiğneyen pislikler SİZE BELA OKUMAK BİLE AZ…

Ülkemizin Sayın Savcıları, benim bildiğim, ATATÜRK’Ü KORUMA YASASI var. Bunu ne zaman işleteceksiniz. Neden bu ahlaksızlığa, densizliğe göz yumuyorsunuz? Sizin bir görevinizde yasaları işletmek değil midir?

Sayın Başbakan, yolsuzluk, rüşvet ve suistimal olayları meydana çıkınca polis, polis şefi ve müdürleri, savcıları ve hâkimleri yerle yeksan eden, geri hizmete alan, değişik şehirlerde görevlere atayan, savcıları oraya buraya süren Hükümet yetkilileri bu durum karşısında susacak mısınız? Sayın Başbakan bu konuda bir talimatınız olmayacak mı?

Sayın Başbakan, Sayın Milli Eğitim Bakanı, Sayın İHL Müdürü ve Sayın Cumhuriyet Savcıları Atatürk posterini ayaklar altına alarak çiğneyen bu densizler hakkında bir uygulamanız olmayacak mı? Hala o okulda tutulacaklar mı?

Merakla bekliyoruz…