Son Dakika Haberler

NEDEN PANİK YAPILIYOR Kİ! İbrahim Balcı

NEDEN PANİK YAPILIYOR Kİ! İbrahim Balcı
Okunma : 106 views Yorum Yap

ib_222BEŞ ALTI YILDAN BU YANA ÖNEMLİ DAVALAR GÜNDEMİ OLUŞTURUYOR: ERGENEKON,. BALYOZ, POYRAZ, CASUSLUK VESAİRE… ONLARCA İNSAN SORGULANDI, GECE YATAKLARINDAN KALDIRILIP İÇERİ TIKILDI.  SORGULANDILAR, MAHKEMEYE VERİLDİLER, TUTUKLANDILAR VE YARGILANDILAR. ÖZEL SAVCI VE ÖZEL MAHKEMELER GÖREV YAPTI. SAVUNMAYA GEREĞİ KADAR SÜRE VE KONUŞMA HAKKI TANINMADI. SANIK DURUMUNA DÜŞÜRÜLENLERİ SAVUNANLAR, RESMİ BELGELERLE TÜM OLAYLARIN DÜZMECE OLDUKLARINI KANITLADILAR AMA ANLATAMADILAR DERTLERİNİ, DAHA DOĞRUSU DİNLEMEDİLER. ONLARCA TÜRK SUBAYI,  KURMAY BAŞKANI, KUVVET KOMUTANLARI İÇERİDE MAHPUS… ÜSTELİK TERÖRÜN ÜZERİNE MERTÇE GİDİP SONRA DA TERÖRİST DAMGASI YİYEREK TUTUKLANDILAR, CEZALANDIRILDILAR. BANGIR BANGIR BAĞIRDILAR VE BAĞIRMAYA DEVAM EDİYORLAR: BAHSEDİLEN OLAYLAR OLMADI, BÖYLE ÖRGÜT YOK, BİZ TERÖRİST DEĞİLİZ, HER ŞEY UYDURMA! AMA NE İŞİTEN OLDU NE DUYAN OLDU.
ARADAN ÇOK GEÇMEDİ YENİ OLAY PATLAK VERDİ: RÜŞVET, YOLSUZLUK, SUİSTİMAL. YAPILAN BASKINLAR, ELDE EDİLEN BULGULAR, KONUŞMALAR VESAİRE. MİLYONLARCA LİRA EVLERİNDE BULUNDU. BANKA GENEL MÜDÜRÜNÜN EVİ SANKİ BANKA ŞUBESİ… OLAYIN İÇİNDE BELEDİYE BAŞKANI VAR, BANKA GENEL MÜDÜRÜ VAR. BİR BAKANIN İSMİ VAR, AYRICA ÜÇ BAKANIN İSMİ VE ÇOCUKLARI VAR… İLK ŞAŞKINLIK ATLATILDIKTAN SONRA İKTİDARIN SÖZCÜLERİ YAVAŞ YAVAŞ TÜM BUNLAR UYDURMA, KUMPASA GETİRME, İKTİDARI İTİBARSIZLAŞTIRMA… BUNU BİZZAT KURGULAYANLAR VAR, SENARYOYU OYNAYANLAR VAR, DIŞARIDAN UZANTILARLA YAPILAN BİR ŞEY… VARSAYALIM Kİ HEPSİ DOĞRU… NEDEN PANİK YAPILIYORKİ? İLK ÖNLEM OPERASYONU YAPAN POLİS MÜDÜRLERİ, ŞEFLERİ, DAİRE BAŞKANLARI DEĞİŞTİRİLİYOR… NEDEN? MADEM KOMPLE O ZAMAN BUNU KANITLAMAK GEREKİR. ISRARLA BU KOMPLEDİR DENİLİYORSA VE OLAYIN KAPATILMASI İSTENİYORSA O ZAMAN BALYOZ, ERGENEKON, SARIKIZ, POYRAZ VE CASUSLUK DAVALARI NE OLACAK? ÜSTELİK ONLAR KENDİLERİNİN İÇERİ ATILMASINI SAĞLAYAN BELGELERİN UYDURUK VE SAHTE OLDUĞUNU DA ISPAT ETMİŞLERDİ. PEKİ, BU İNSANLAR NE OLACAK? BU İNSANLARIN DERHAL BIRAKILMASI GEREKMEZ Mİ? SAKIN BU OLAYI İÇERDEKİ BU İNSANLAR ORGANİZE ETMESİNLER (!)
VELHASILI KELAM ZOR DÖNEMDE-N GEÇİYORUZ. HELE YEREL SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA OLAYLARIN BİRAZ DAHA ARTMASI BEKLENEBİLİR. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNE SIRA GELİNCE YOĞUNLUK ÇOK DAHA FARKLI BOYUTLARA ULAŞTIRILABİLİR. HELE GENEL SEÇİMLERE SIRA GELDİĞİNDE TÜM TAŞXLAR YERİNDEN OYNAR VE BELKİ DE ORTAYA YENİ SİYASİ PARTİLER, YENİ LİDERLER ÇIKABİLİR. ÜLKE YENİ BİR DALGANIN İÇİNDE, KÂĞITTAN KAYIK GİBİ YALPALAYABİLİR!
GÖRÜNEN O DUR Kİ GÜNLER ÇOK ŞEYLERE GEBE…