Son Dakika Haberler

OHHH BE SARIYER! İbrahim BALCI

OHHH BE SARIYER! İbrahim BALCI
Okunma : 386 views Yorum Yap

Son haftalardaki başarısız sonuçlar nedeniyle düşme potasının içine giren Sarıyer, geçen hafta teknik heyet değişikliği ile “Ateşleme” çabası içine girdi. Erdem Acar ve Tevfik Gelgeç başarıya aç insanlar olarak başladılar göreve. Sarıyer,  Denizli’de son saniyelerde yenilen golle kaçırdı üç puanı.  Ama bu hafta, YZÖ Stadında ve kendi seyircisi önünde, şampiyonluğun bir diğer adayı Ad. Demirspor’u son dakikalarda attığı golle (1-0) yendi ve altın kadar kıymetli üç puanı alarak, tehlikeli bölgenin üzerine fırladı. İki hafta da dört puan hiç de fena değil!

Sarıyer’in bu haftaki şansı düşme hattındaki takımların yenilmesiydi. Hele B. Şeker’in kendi sahasında Adıyaman’a yenilmesi, 1461 Trabzonspor’un Altınordu’ yu puansız göndermesi, Ünye’nin Eyüp’le berabere kalması Sarıyer adına mükemmel sonuçlardı.

Bundan sonra Sarıyer’in tekrar tehlikeli bölgenin içine girmesi demek çok büyük şanssızlıkla karşılaşması demektir. Zira Mardin maçından gelecek 3 puanla toplam puanı 37 olur. Adıyaman ve Altınordu maçlarını kendi sahasında oynayacak. Bu maçlarda puan kaybedeceklerini düşünmek bile istemiyorum. Aslında bu hava ile ve eğer işi gevşek tutmasalar, Çankırı ve Körfez deplasmanından bile puan çıkarılabilir. Böylesi bir durumda ilk on takım arasında yer alabilir.

Sarıyer Ad. Demirspor maçında ölümüne bir mücadele verdi. Yöneticiler, teknik kadro, futbolcular tabii ki seyircilerde işin bilinci içinde idiler. İyi hazırlanıldı. Amaç kazanmaktı ve kazandılar. Takım çok iyi mücadele etti. Haklı olarak üç puanı kazandı. Maçı başladığı gibi bitirmeleri ve oyundan hiç kopmamaları, futbolcuların birbirlerine yardımı görev kabul etmeleri galibiyeti getiren nedenlerdi. Bu maçta sahanın tek yıldızı takımı adına golü atan Barış’tı. Müthiş mücadele verdi. Elinden gelen her şeyi yaptı… Koştu, koşturdu, top çaldı, pas yaptı, rakibi kovaladı, kendi kaçtı, gollük paslar verdi ve Sinan’dan aldığı nefis pası da gole çevirdi. Maçın son dakikalarında gelen gol galibiyetin müjdecisi oldu ve mükemmel bir hakem triosunun yönetimindeki maçı Sarıyer kazanmayı bildi.

Sarıyer bu maça kaptan değişikliği ile sahaya çıktı. Bundan amaç öyle zannediyorum ki yedi maçlık şanssızlığı kırmak için yapılan bir değişiklikti. Böyle tuhaf inançlar vardır sporun içinde. Hani kaptan Ethem’de görevini harika bir şekilde yaptı ve üç net gol pozisyonu başarı ile önledi.

Haftalardır kabir azabı çeken yöneticilerin hakkıdır sevinmek! Bu sevinci kimse çok görmemeli ve kimse bu sevinci gölgeleyecek hareket ve eylemin içinde olmamalı.

Maçın başından sonuna kadar takımı destekleyen seyircinin, ikinci devrenin başında birden bire Belediye Başkanı Şükrü Genç’i hedef alması neyin nesiydi? “Kulübün üzerinden elini çek”. Çekti  diyelim ne olacak? Siz bugüne kadar, olumlu tezahürattan başka ne verdiniz kulübe? Ne getiriniz oldu? Elbette ki bu üç beş seyircinin, hele belirli bazı seyircilerin kendi arzuları ile yaptıkları bir eylem değildir. Bu çirkin eylemde kimlerin dahli, katkısı vardır, bunu bulmakta yönetimin işi olmalıdır. Sarıyer Spor kulübü bu kadar ucuz bir kulüp değildir.

Daha iyi günlerin ve puanların gelmesi dileğiyle!

İbrahim BALCI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)