Son Dakika Haberler

OHHHH BE DÜNYA VARMIŞ! İbrahim Balcı

OHHHH BE DÜNYA VARMIŞ! İbrahim Balcı
Okunma : 6 views Yorum Yap

sariyer_hjataySarıyer Hatay’ı 2-0 lık bir skorla geçti ve 3 puan alarak rahatladı. Bu rahatlık rehavet getirmezse Sarıyer, kendi sahasında oynayacağı Pendik ve Sakarya maçlarını kazanırsa 40 puan sınırına dayanır. Deplasmandan puan alırsa bu halde 40 puanı da geçebilir. Sarıyer bu galibiyetle düşme hattından hayli uzaklaştığı için sonraki maçlarını daha rahat oynayacaktır..
Müsabaka çok çekişmeli fakat kaliteden yoksundu. İki takımda da oyunu güzelleştirecek adamlar yoktu. Sarıyerli futbolcular müthiş tedirgin ve heyecanlıydılar. Puan kaybedebiliriz korkusu yüreklerine sinmişti. Rakip takım ise deplasmandan rahat puan çıkaran takım özelliğini korumuş olduğundan rahattı. Ama bu rahatlık onlara yetmedi.
Maçın başından sonuna kadar her iki takım futbol olarak ortaya fazla bir şey koyamadı. Biraz daha fazla koşan, ayağa biraz daha iyi ve fazla pas yapan takım pozisyon buldu. Rakip takım üstün oynadığı zamanlarda gole varacak pozisyon bulamadı. Girdikleri pozisyonları da forvet elemanları kullanamadı, hele birini Osman mükemmel bir refklesle kurtardı.
Sarıyer maçın tamamında kopuk kopuk oynadı. Biraz düzelir gibi oluyor sonra oyundan kopuyordu. Bu oyun şekli maçın son dakikalarına kadar devam etti. Sarıyer defansı müthiş aksadı. Serhat ilk kez bu kadar tutuktu. İki kez beklenmedik şekilde topu ıskaladı ama rakip pozisyonları değerlendiremedi. Abdülkerim, fizik olarak güçlü rakibi karşısında bir varlık gösteremedi. Emre Karaman ve Emre Bayraktarbaşı iyi oyunlarını devam ettirdiler.  Sarıyer orta sahası yok gibi… Orta ikili Semih savaşçı ama iyi pas yapmakta zorlanıyor, M. Akif topa iyi basıyor ama kullanamıyor ve telaşlı, sinirli oyunu da bu maçta oyununu etkiledi. Orta sahanın iki adamı Menderes ve Barış bu maçta da çızgi adamı olarak iyi idiler ama orta saha adamı olarak bekleneni vermediler. Çünkü ileriye dönük oynadılar. Menderes’in golü, hazırlanışı ve yapılışı ile mükemmeldi. Barış sahanın her tarafına adım attı ama bu yeterli olmadı. Çok şahsi oynaması göze hoş görünmedi. İleri iki adamdan Sinan, takımını ipten alan kaptandı. İki mükemmel asisti iki gol getirdi. Birini Cemre harika bir vuruşla gol yaptı diğerini de Menderes çaprazdan düzgün bir vuruşla değerlendirdi. Diğer iki gollük pasını arkadaşları değerlendiremedi.
Rakip on kişi kaldıktan sonra Sarıyer’in farka gideceği zannedildiyse de aksi oldu. Rakip oyuna daha inançlı asıldı. Maçı bırakmadı ama skoru değiştirecek gücü de bulamadı.  Semih’in iki sart kart sonucu oyundan ihracı sonucu oyunda denge kuruldu ise de golü bulan yine Sarıyer oldu. Nedeni, Sarıyer ani ataklarla çok daha etkili olduğu ve bu atakları iyi değerlendirdiğidir.
Tek. Dir. Mehmet Birinci’nin oyuncu değişiklikleri ve zamanlaması yerindeydi. Yedek kulübesi önünde en az futbolcuları kadar mücadele verdi.
Aylardan beri sırtlarında çok ağır bir kambur taşıyan yöneticiler ve tüm sorumluluğu üstlenen Başkan Saffet Akkoyun her halde maçı takiben ilk defa OHHHH BE DÜNYA VARMIŞ diyebilmişlerdir.
Sarıyer seyircisi maçın başından sonuna kadar takımını desteklemekle örnek hareket etti. Fakat sinirli rakip kalecinin tribünlere el kol sallamasına, laf atmasına da serinkanlılık gösterip tepki vermeselerdi çok daha iyi olurdu. Çünkü Hatay gerçekten dost kulüp, iki kulüp arasında bugüne kadar hiçbir sorun olmadı.