Son Dakika Haberler

SARIYER AD. DEMİRSPOR’U DEVİRDİ: 3-2

SARIYER AD. DEMİRSPOR’U DEVİRDİ: 3-2
Okunma : 44 views Yorum Yap

ibalciZiraat Bankası Türkiye Kupası grup maçlarında Sarıyer başarılı değildi. İlk dört maçta ne gol atabildi ve ne de puan alabildi. Beşinci hafta Beşiktaş’a ilk golünü attı, altıncı haftada YZÖ. da Ad. Demirspor’u 3-2 yenerek ilk galibiyetini de almış oldu.

Sarıyer kendi sahasında oynamanın rahatlığı içindeydi. Fenerbahçe’den transfer edilen Noyan ile Muhammet Akarslan’a da yer verdi. Sarıyer Tek. Der. Bahri Kaya’nın arayışları devam ediyor. Bu kez de değişik bir kadro ile sahaya çıktı. Amacı elbette ki elindeki kadronun neler yapabileceğini görmekti. Umarım beklediğini bulmuştur. Altyapıdan alınan Ferdi hiç yabancılık çekmedi. Müthiş mücadele verdi ve pozisyon buldu. İlerisi için ümit verdi. Yenilerden Noyan çok göz doldurdu. Takıma hareketlilik getirdi. Mücadele gücü, yardımlaşması, topla buluşması ve top saklaması, yardımlaşması iyi. Çok iyi bir kumaş! Muhammet Akarslan orta alanda yer aldı, maça çok iyi başladı. Top çalan, topa basan ve savaşan bir orta saha elanı özelliklerini taşır göründü ama sakatlanarak oyundan alındı. Bu yeni üç elemandan çok yararlanılacağı kesin. Yeter ki Bahri Kaya değerlendirebilsin.

Takım olarak iyi mücadele etti Sarıyer. En azından I. ligde yer alan rakibinden daha derli topluydu. Savunmada Kadem, bir kalecinin yapması gerekenleri yapmıyor, oyunu uzaktan izliyor, pozisyona hazırlanamıyor. Oysa kaleci olarak pozisyonu, top rakip alanda iken takip etmeye başlaması gerekir. Bunu yapmıyor, o zaman da beklenmedik anda gol yiyor. Oysa yetenekli bir adam, daha çok çalışması gerekiyor. Geri dörtlü de Serhat bekleneni veremedi. Yerine giren Gökhan çok daha başarılı oldu. Eray, çok süratli bir rakibe karşı mücadele etti. Ozan sol bek mevkiini yadırgadı, atağa kalkamadı… Emre Karaman yine defansın en iyisiydi. Orta alanda yer alanlar eski maçlara oranla daha derli topluydu. Sağ kanatta Ferdi, solda Güney başarılıydılar. Güney’in ilk golü takıma moral verdi, güç kazandırdı. Mustafa durgundu, Muhammet’in yerine oyuna giren Soner, Cemre ile çok iyi anlaştılar. Noyan ise kırk yıllık Sarıyer futbolcusu gibi oyunu hiç yadırgamadan mücadele etti mükemmel bir gole de imza attı.  Cemre sahanın en iyilerinden biriydi. Bir santraforun yapması gereken her şeyi yaptı, golü harikaydı.

Sarıyer, bulunduğu lig için yeterli kadroyu buldu. Noksanlarını tamamladı. Artık yapılacak şey ilk onbiri en iyi şekilde sahaya çıkarmak. Bunu da Bahri Kaya yapacak, görev onun.

Lig maçları önemli Sarıyer için. Yıllardan beri ilk defa iyi bir kadro yakaladı Sarıyer. Bu kadroyu iyi kullanmak gerekir. Sarıyer takımının eksikliği;  deplasman maçlarındaki korkaklığı, mücadeleyi devam ettirememesi… Daha doğrusu, takımı ateşleyecek adamı bulamaması. Yeni transferlerle bu eksiklik giderilebilirse, Sarıyer’in ilk dört takım arasına girmesi şansı yüksektir.