Son Dakika Haberler

Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı ŞAMPİYON Oldu. İbrahim Balcı

Sarıyer Belediyesi Bayan Voleybol Takımı ŞAMPİYON Oldu. İbrahim Balcı
Okunma : 125 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen I. Uluslararası Boğaziçi Voleybol Turnuvasına Sarıyer Belediyesi’nden başka Aachen (Almanya), Anatolia Thesalosini (Yunanistan) ve Kazanlak (Bulgaristan) bayan voleybol takımları katıldı. 28-30 Eylül tarihleri arasında Sarıyer Kapalı Spor Salonunda oynandı müsabakalar.

Sarıyer Turnuvada üç müsabaka oynadı ve Kazanlak’ı (3-0), Anatolia Thesalosini’yi (3-0) ve final maçında da Aachen’i (3-2) yenerek Turnuvanın şampiyonu oldu. Turnuva ikinciliğini Aachen, üçüncülüğü Kazanlak kazanırken, Anatolia Thesalosini de dördüncü oldu.

Turnuvada derece alanlara kupalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç verirken,  sporculara katılım madalyaları Sarıyer Belediyesi Spor kulübü Başkanı Ali Ergenç tarafından verildi.

Sarıyer seyircisi turnuvaya büyük ilgi gösterdi. Üç gün devam eden turnuva süresinde kapalı salonu hınca hınç doldurdu ve takımlarına destek verdiler.

Sarıyer Belediye takımı turnuva süresince başarılı grafik çizdi. Maçlarını lig maçı havasında oynadı ve kazandı. İlk defa Uluslararası bir turnuvaya katılan Sarıyer Belediyesporlu voleybolcuların başarılı olmaları takdirle karşılandı.

Günlerce yerel ve ulusal basında isimlerinden bahsedilen, meclis görüşmelerinde gündeme getirilen Sarıyer’in iki yabancısı dikkatle takip edildi. Her iki sporcunun da antrenmanlı olmadığı görüldü. Ne var ki bu halleri ile bile çok şeyler yapabileceklerini gösterdiler. Şampiyonluğun kazanılmasında büyük pay sahibi oldular. Gerçekten çok deneyimli sporcular. İşi iyi biliyorlar ve ileride çok daha başarılı olacakları kesin. Zira Mehmet Bedestenlioğlu gibi çok deneyimli bir antrenörün elinde, ülkelerinde çok başarılar elde etmiş bu sporcular Sarıyer Belediye forması altında da üstün başarılara imza atabilirler. Gerek 4 No.lu Da Silva, gerekse 12 No. lu Ortiz görüldü ki takımın vazgeçilmez ikilisi durumundalar.

Sarıyer’de herkes görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Mevsim başı olmasına karşın çok başarılı performans çizdiler. İki yabancının dışında Ceren yarının en büyüklerinden biri olmaya aday. Ezgi’ler, Emel, Banu, İkbal, Cansu, Serpil ve diğerleri bütün güçlerini ortaya koydular ve başardılar. Eksikleri yok mu? Elbette ki var! Bu eksikleri de deneyimli antrenör Mehmet Bedestenlioğlu giderecektir.

Sarıyer takımı yükselmiş olduğu I. Lig’de ne yapar? Bu konuda şimdilik bir şey söylenemez ama tahminde bulunulabilir. Ligde zirveyi zorlaması beklenen beş altı takımın dışında takımlarla boğuşur ve ligde tutunabilmek için uğraş verir. İlk sezon bu başarılırsa, gelecek yıllarda çok daha güçlü kadrolar kurularak Sarıyer’in ismi duyurulabilir.

Turnuvayı şampiyon olarak bitiren Sarıyerli Belediye Sporlu voleybolcuları ve teknik yöneticileri bu büyük başarıları nedeniyle kutlarım. Sarıyerlileri bir Uluslar arası turnuvada bir araya getirdiği için de Sarıyer Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç’i ve Belediye Spor Kulübünün görevlilerini yürekten tebrik ediyorum.

Müsabakalar devam ederken gözlerim Belediye Meclis üyelerini aradı. Maalesef CHP li üyeler dışında kimse yoktu. Belediye Meclisinin AKP’li üyeleri nerede? MHP’li üyeleri nerede? Hayret değil mi? Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü sizin değil mi? Sizi ilgilendirmiyor mu? İnsanın hafsalası almıyor! Oysa meclis üyeleri içinde kulüplerde yöneticilik yapanlar var, en azından onların ilgi göstermesi gerekirdi diye düşünüyor ve bir Sarıyerli olarak hayret ediyorum.

Bu başarıyı yerel basın, internet sitelerinde yeteri kadar yer vererek “Süpersiniz Kızlar” ve “Şampiyon Boğazın Sultanları” manşetleri altında duyurdular. Ulusal basından yeteri ilgi gösterilmedi. Sadece üç beş satırlık bir haberle geçiştirildi. Yoksa ulusal basına turnuva duyurulamadı mı? Her neyse göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir başarı kazanıldı. Bu kadar da kusur olsun ne çıkar!