Son Dakika Haberler

SARIYER SEYİRCİSİ İLE BULUŞTU!

SARIYER SEYİRCİSİ İLE BULUŞTU!
Okunma : 155 views Yorum Yap

Sarıyer 2012/2013 sezonunu seyircisi önünde açtı. Yüzerce taraftarın izlediği açılışa Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Genç, Belediye ve İ l Genel meclisi Üyeleri, İASKF Başkanı Ali Düşmez, Siyasi Parti İlçe Başkanları, kulüpte Başkan ve yönetici olarak görev yapanlarla, amatör ve profesyonel eski futbolcuların hazır bulundu.

            Açılışta kulübün kurucu üyesi Fikret Canlı, yönetim Kurulu eski üyesi Aycan Cep, kulübün eski futbolcusu ve teknik direktörü Yakup Kaptan, kulüp üyesi Hurşit Yılmaz, Semih Kurt, Kazım Kanburoğlu, Ahmet Kurt ve Bülent Güngör için saygı duruşu yapıldıktan sonra istiklal marşı okundu. Bilahare Kulüp Yönetim Kurulu, teknik kurul, yeni transferler ve takım kadrosunda yer alan futbolcular tanıtıldıktan sonra konuşmalara geçildi.  Kaymakam Ömer Karaman, Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Kulüp Başkanı birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

            Sarıyer kendi seyircisi önünde Körfez (Kocaeli) takımı ile oynadığı hazırlık maçını 2-3 kaybederken hazır görünmedi. Maça: Ethem (Cüneyt)- Ulaş (Hüseyin), Turgay (Egemen), Emre Karaman, Emre Bayraktarbaşı- Barış (Uğur), Semih (Burak), Hasan, Tevfik (M.Akif)- Mehmets (Ünal), Sinan (Melih) tertibi ile sahaya çıkan Sarıyer, karşısında kendisinden daha hazır bir takım buldu.

            Rakip takım ilk yarıda iyi idi ve maçın başlarında bulduğu golle öne geçti. Bu devre rakibin iyi futbolu dikkat çekti. İlk yarı sona ererken rakip defansın bir anlık hatasını affetmeyen Mehmet takımının beraberlik golünü kaydetti. Devre 1-1 berabere bitti. İkinci yarıda 75. Dakikada rakip takım kazandığı penaltı atışı sonunda 2-1 geçti. 77. Dakikada ise Sarıyer frikik atışı kazandı ve Hasan’ın enfes bir vuruşla durumu 2-2 yaptıktan sonra rakip takım 87. dakikada bir gol daha kazanarak sahadan (2-3) galip ayıldı.

            Sarıyer’in ilk yarıda sahaya sürdüğü kadro lig kadrosu olmalı. Bu kadroya yeni üç transfer ilave edildi. Yeni transferlerden Serhat Gülşen, Bilal Çalışkan ve Yunus Altun’a yer verilmedi. Bu futbolculardan tanıdığımız Yunus Altun takıma adapte edilirse, Sarıyer’in gol yollarında büyük bir silaha sahip olacağı kabul edilebilir. Zira çok usta bir ayak ve çok  deneyimli bir futbolcu olarak tanınır Yunus Altun!

            Sarıyer ikinci yarıda sekiz futbolcusunu değiştirdi. Bu demektir ki teknik heyetin kafasında hala bazı problemler var. Bugüne kadar 7-8 hazırlık maçı oynandı. Takım oturtulmalı ve yeni arayışlar içine girilmemeliydi.  Arayış olduğuna göre bazı eksiklikler hala var. İnşallah Yunus ile bu sorun çözülür.

            Seyrettiğimiz takımda şurada aksama var, burada değişiklik ister gibi görüşler ileri sürmenin anlamı yok. Zira yönetim kurulu güç koşullar altında takımın geçen yılkı kadrosunu korumaya özen gösterdi ve büyük oranda da başarı gösterdi. Bu nedenle, takımın eksik yerleri varsa ki var; onları da görür ve gerekli önlemi alırlar. Amaç kulübün mali çıkmazdan kurtulması ve ligde kalıcı olmasıdır. Sayın Saffet Akkoyunlu da bu konuda ısrarlı ve inançlı görünüşü ile bize ümit veriyor. Yeter ki kendilerine destek olalım, kulübe sahip çıkalım.

İbrahim BALCI