Son Dakika Haberler

SARIYER’E ÜÇ PUAN İYİ GELDİ!

SARIYER’E ÜÇ PUAN İYİ GELDİ!
Okunma : 128 views Yorum Yap

Lige kötü başlangıç yapan Sarıyer, kendi alanında Turgutlu Belediye Spor’u yenerken ecel terleri döktü. Maç baştan sona kadar kıran kırana bir mücadele şeklinde geçti. Her iki takımda maça asıldı ve sonucu alan Sarıyer oldu,

Sarıyer’deki kan değişimi etkisini gösterdi denilebilir. Sarıyer maçlara asılıyordu ama üç puanla tanışmamıştı. Bu kez üç puanla tanıştı ve büyük moral buldu.

Sarıyer ideal tertibiyle sahada yer aldı. Her ne kadar Mehmet Akif sakat ve Yunus ile Egemen yedekte ise de, sahaya sürülen kadro mevcudun iyisi idi. Sarıyer takımında hayli eksiklik var. Bunlar ne zaman giderilebilir? Buna yöneticiler karar verir. Çünkü aldığımız duyuma göre, eski dönemden kalan futbolcu borçları ödenemediği için icra takibi yapılmış ve TFF tarafından Sarıyer’e transfer yasağı konmuş. Yasak kalkmadıktan sonra transfer yapılması zor… Bu demektir ki, seçildiğinden beri büyük özveri gösteren kulüp başkanı Saffet Akkoyun’a büyük iş düşmektedir. Edindiğim izlenim: yeter ki inansın Saffet Bey bütün sorunları çözer. Transfer yasağı kaldırılırsa gerekli takviye yapılır ve takım çok güçlü duruma getirilebilir.

Maça gelince Sarıyer klasik oyun düzenini korudu 4-4-1-1. Buna göre defans bloğunun (Hüseyin, Turgay, Emre Karaman, Emre Bayraktarbaşı) önünde orta alanda yer alan dörtlüde (Menderes, Semih, Hasan, Barış), bu dörtlünün önünde Uğur ve ilerisinde Sinan. Bu oyun düzenini Yunus oyuna alınana kadar devam etti. Son on dakikada ise Sinan ile Yunus yan yana oynatılarak maçın kurtarılması yoluna gidildi.

Sarıyer golü erken buldu. 6. Dakikada kazanılan çift vuruşta Menderes kullandı. Doksana giden topu rakip kaleci müdahale etmese ve gol olsa geçerli olmayacaktı. Ama aksini yaptı topu çeldi ve pozisyonu iyi takip eden Barış kafa ile takımının golünü kaydetti. Rakip takım 31. Dakikada beraberliği sağladı. Korner atışı sonunda sağ direk dibinde bulunan Emre Bayraktarbaşı topa gereği şekilde müdahale edemeyince rakip beraberliği sağladı. Devre 1-1 sona erdi. Maçın ikinci yarısı yine çekişmeli geçti ve nihayet 89. Dakikada Sarıyer kazanılan bir korner atışı sonunda galibiyet golünü buldu. Korner atışında Yunus topu kafa ile kaleye gönderdi. Rakip kaleci topu çeldi, altı pas içinde bulunan Tevfik topa dokunarak takımının galibiyet golünü attı ve maç Sarıyer’in galibiyeti ile sona erdi: 2-1.

Müsabakada futbol adına fazla bir şey yoktu. Takım oyunu olarak rakip çok daha iyi futbol oynadı. Gerek yardımlaşması ve gerekse pas organizasyonu, adam ve alan savunması ile çok başarılı oldular. Noksanları ceza alanı üzerinde etkili olmamalarıydı. Maçın yıldızlarından biri Turgutlu Spor’un orta saha elemanı Barış, diğeri de en az üç yüzde yüz gol kurtararak Sarıyer’in galibiyetini getiren Ethem’di.

Sarıyer’in çok eksiği var. Öncelikle isabetli pas yüzdesi çok düşük! Defanstan isabetli top çıkmıyor. Böyle olunca orta saha da büyük boşluklar oluyor. Orta sahada oynayan elemanların devamlı geri pas oynamaları da presten kurtulamamalarından kaynaklanıyor olsa gerek. Böyle olunca takımda yeteri yardımlaşma olmuyor görüntüsü ortaya çıkıyor. Buna kesinlikle bir çare bulunması gerekiyor. Sarıyer’in başarılı olması için Emre Karaman, Turgay Koyuncu, Hasan Aydınlı, Semih Kaya, Barış Bakır ve Sinan Pektemek’in iyi oynamaları; Yunus Altun’un sakatlığını üzerinden atması ve diğerlerinin de normal futbollarını oynamaları gerekir. Yoksa bugün ortaya konulan futbolla galibiyet almak hiç de kolay değil. Şans her zaman Sarıyer’den yana olmayabilir.

Maçın hakem üçlüsü zor maçı iyi götürdü. Fazla hata yapmadılar. Fazlaca düdük çalmaları, avantajı gereği kadar kullanmamaları dikkat çekti.

Sarıyer taraftarı gerçekten çok başarılı bir sınav verdi. Maçın başından sonuna kadar takımı desteklediler. Bir an susmadılar, küfür-kafir etmediler, kutlarım kendilerini. Ama küçük bir grubun ısrarla şahıslar üzerinde aleyhte bağırması hiç de iyi görüntü vermedi. Sarıyer’e, Sarıyerlilere hiç yakışmadı. Unutmayalım Sarıyer Spor Kulübüne hizmet edenleri anormal şekilde eleştirmek, horlamak, aşağılamak sadece kulübe zarar verir, o kişilere değil.

Bu maçta Şeref Tribünü dört dörtlüktü. Eski ve yeni yöneticiler güç birliği gösterircesine coşkuluydular. Maça Eski Sarıyer teknik Direktörü Samim Emek’in, arkadan Efsane genel kaptan Eyüp Odabaşı ile Sarıyer ve Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Cemil Turan’ın gelmeleri, onları diğer Sarıyerli eski şöhretli futbolcuların izlemeleri takıma verilen destek ve güç birliğinden başka bir şey değildi. Sarıyer bu birlikteliği devam ettirirse çok daha iyi yerlere gelebilir.