Son Dakika Haberler

Şiir güzeldir, anlamlıdır, okuyan anlamı daha da önemli kılar.

Şiir güzeldir, anlamlıdır, okuyan anlamı daha da önemli kılar.
Okunma : 2.430 views Yorum Yap

“Bugünden Yarına Umutla OKUDUĞUM ŞİİRLER” kitabı geçti elime. Lütfedip gönderildi bana. Mükemmel bir baskı ve kitabın içinde 21 şiir var, Her biri birbirinden güzel şiirlerler.

Bülent Ecevit’ten, Metin Altıok’a, Nazım Hikmet’ten Küçük İskender’e kadar. Orhan Veli Kanık’tan, Rıfat Ilgaz’a kadar 16 şairin şiirleri yer alıyor kitapta.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç dinlenmeyi şiirle yapmış anladığım kadarı ile. Sanata yabancı olmadığını biliyorum. Folklorcuydu, milli oyunları oynuyor, enstruman çalıyor, türkü söylüyordu bildiğim kadarı ile. Ama şiir okuma dalında bu kadar usta olduğunu bilmiyordum.

Son zamanlarda bir kaç kez kendisini dinledim hayli zevk aldım şiir okumakta da usta olduğunu anladım. Şiir güzeldir, anlamlıdır ama okuyan anlamı daha da önemli kılar. Hele okurken vurgusu tam yapıldığı zaman!

Sıradan bir şiirin okunduğunda ne kadar önemli hale geldiğini gösterir usta şiir okuyucusu.

Şiir okuyan kişi olarak Şükrü Genç’in bunu başardığını gördüm.

Şükrü Genç kitabın Önsözünde “Günün geç saatlerine kadar uzayan çalışma temposu içerisinde yorgunluğumu unutmak, ruhumu beslemek için okuduğum şiirleri seslendirmeye, çalışma arkadaşlarımla ve dostlarımla paylaşmaya başladım” diyor…

Gelin bir şiirini birlikte dinleyelim.

Başkan Şükrü Genç’in okuduğu “Edip Cansever’in Gelincikler” Şiiri dinlemek için resmin üzerine tıklayın…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)