Son Dakika Haberler

24 Saatte Çocuk Olur mu? Denendi ve Oldu

24 Saatte Çocuk Olur mu? Denendi ve Oldu
Okunma : 190 views Yorum Yap

24 saatte çocuk olur mu?Denendi ve oldu!

Dış gebelik olarak düşündüğümüz bu doğum elbette sakıncalı ve tıp literatürün de ameliyatla tedavisi yapılan durumdur. Dış gebelik ( ektopik gebelik) sperm ile oosit ( yumurta hücresi) birleşmesi sonucu oluşan gebelik ürününün normal yerleşim yeri olan uterus içi yerine başka bir yerde ve sıklıkla fallop tüpünde yerleşmesi ve burada gelişmesi sonucu oluşan normal dışı bir gebelik durumudur. Dış gebeliğin en çok yerleştiği yer ise bir kadının fallop kanalları veya diğer ismiyle fallop tüpleridir.

SANCILI DOĞUM VAR

Sarıyer de siyaset sancıları çekilmekte zannediliyordu. Oysa zaman içinde duayenlerle konuştuğumuzda bu sancıların doğum aşamasında normal olduğunu söylemişlerdi. Sakin olun ve doğumu bekleyin direktifleri aldık. Oysa ki! Bizlerin sancısı farklıydı. Çekilen sıkıntıların normalin dışında sancı durumları olduğunu belirtmiştik. Tedaviye cevap veremediler.

Bir Doktor’a danıştık. Doktor bizlere bu normal durum olmadığını ve sancıların yanlış semptomlarda ilerlediğini ve hastayı yatırmamız gerektiğini söylediler. Yatırdık! Sancıların düzensizliği neticesinde her şey meydana çıktı. Siyasi röntgen yapıldı ve yaşanılan durum dış gebelik durumudur ve alınması gerekir kararıyla gerekli iletişimlere ve muameleye geçtik.

Sarıyer de kimin? kimi ne yaptığının son dönemlerde farkındayız.

Bir zamanlar Sarıyer sakinlerinin de bildiği zamanımızın gençliğinin dilinde aşk yuvası olarak tabir edilen “Bülbül Yuvası” mekanlarını biliriz. Ne yazık ki bülbül yuvası denen mekanların volta tabir edilen yerlerinde nice karelerimiz vardır ki, hayallerimiz de dolaşır kimseye vah diyemeyiz. Konumuz normal gebelik olması gerekirken, dış gebelik nasıl olur? Eğer, normal gebelikse 24 saatte nasıl doğum olur.

Sarıyer siyaseti böyledir. Hiç ummadığın bir zamanda, farkına varmadığın bir ilişkinin aslında erken doğum olacağını ve bu çocuğun zaman içinde tekrar değişebileceğini düşünemezsin.

Sarıyer’de, ilişkiler ve ilişki sonucu doğan gebelikler farklıdır.

Kimin ne zaman doğum yapacağını anlayamazsınız. Duayenleri topladık. Danıştık. 24 saat önce kıyılan bir nikahta, gerdek günü, daha balayına çıkmadan önce Çocuk olur mu? Sorduk?

Sarıyerde imzayı sağlam atarsan hemen çocuk olur. işi sağlam tutarsan aynı anda Torun sahibide olursun! doğru mu? acaba demeye kalmadı, Biz boşunamı dede olduk “torinum” … Sarıyer de kimin ne zaman (Ne) doğuracağını bilmekte zordur. Mesela bir sahil kenarında doğum yapabilirsiniz. Mutlaka en yakınınızda yürüyen bir kişi sizlere yardım edecektir. Lakin bir toplantıdasınız ve sancı çekiyorsunuz. İlişkinin kurulduğunun farkında değilsiniz ve birden sancılarınız başlıyor sabaha kadar direniyorsunuz.

Ah sabah oldu! Hastaneye gideceğim dediğiniz zamanda farklı bir sancı başlıyor. Şimdi zamanı değil diyorsunuz. Semptonlar öyle demiyor? Nasıl olacak? İletişim var mı? Var kardeşim seni doğurtacam diyor. Hadi canım. Olur mu? Daha zamanım var diyorsun? Yemiyor!!

Yanlış zamanlama ve farklı ilişkiler sonucu oluşan ve sağlık durumları elverişli olmayan kalabalık ortamlarda kurulan ilişkiler neticesinde sonuç olarak yıllardır alınmış veriler, dış gebelik ile sonuçlanmıştır. Pardon hocam diyoooo! Hata nerde ? Siyaset ayakta yapılan bir ilişkidir. Erken doğum kaçınılmazdır! Bu vesile ile başarılı bir operasyonla ancak çocuk kurtulabilir. Erken doğum olsada. Lakin! Sizler farklı zaman ve yanlış bir iletişim sonucu kurmuş olduğunuz ilişki neticesinde durumunuz suçluluk oluşturmuştur.

Ah canım diyerek. Üzülüyoruz. Son dönemlerin siyasi ilişkilerinde yanlış birliktelikler farklı sonuçlar doğurmaktadır. Ortada kan uyuşmazlığı gündemde. Ordan çocuk olmazmış.

Denedik haklı çıktılar! “oysa duayenler ordan bir cacık olmaz demek istemişler”yanlış anladık. Biz bu fırsattan zevkle çıktık iyi mi? Uzun vadeli ilişkilerde, resmi olarak kan uyuşkanlığı aranmaktadır.

Maalesef kısa ve keskin arzular ilişkilerin erken bitmesine vesile olmaktadır. Bir tarafta, Başkan. Diğer tarafta bir Başkan ve arada barış sever çöpçatanlar ve beklenen sonuç!

Aylardır süren yanlış ilişki sonucu arada çok değerli “spermler” heba olmuştur. Siyasette aşklar Son 24 saatte başlar:))

Kim kimi. Neden Kimi! Nerde Kimi? Spermlere yazık…

Mustafa BALCI.