Son Dakika Haberler

Adama Sordular Maslakta Neden Belediye Binası Yapıyorsun? Mustafa BALCI.

Adama Sordular Maslakta Neden Belediye Binası Yapıyorsun? Mustafa BALCI.
Okunma : 134 views Yorum Yap

“ İnce Hesaplarınız mı Var”

Zaman bazı gerçeklerin ortaya çıkması için yeterlidir. Sabırla yapılan mücadele, ileriyi görüş ve sezginin kullanılması veya hayata geçirilişi.

Meclis toplantısındayız,

Sayın başkan, Sarıyer halkından kaçmak için mi Belediye Binasını Maslak bölgesine taşıyorsunuz, Sarıyer’in ihtiyaçlarını buradan göremiyorsun, Maslaktan nasıl göreceksiniz.

Bina proje olarak güzel olabilir. Hangi paraya ve nasıl, ne amaçla yapacaksınız.

Erdal Sarıgöl : Siz mi engelleyeceksiniz. Bekleyin görün yapıyormuyuz, yapamıyormuyuz o zaman nasıl olsa buradayız şahit olursunuz.

Cemil Özbalta : Nasıl olsa parası hazırdır, daha ne bütçesi istiyorsunuz,

Şükrü Genç, Gökhan Zeybek, Ali Rıza Yılmaz : Gülüşmeler…

Ali Rıza Yılmaz : Bir odada sana vericez, ama o zamanı görürsen,

Cemil Özbalta : Bugün gülün yarın ağlayacaksınız, (bu arada kendide gülüyor)

Halil Canarıkan ; “sayın başkan Şişliden aday olmayı düşünüyor heralde ondan Maslağa taşınıyorsunuz, Kendiniz için mi? gelecek için mi? yatırım yapıyorsunuz sayın Şükrü bey.” ( Burada Mızıkacılar gurubu Gülüyor)

Hüseyin Çoşkun : Arkadaşlar sizi ciddiyete davet ediyorum. Burada işin çılkını çıkardınız, Ciddi olalım. Sarıyer İçin hayati bir projeden bahsediyoruz. Sarıyer’in geleceği için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz, meclisi engelliyorsunuz. Orası da Sarıyer sınırları değil mi, lütfen..

Buyurun Sayın Başkan.

Şükrü Genç ;   Bakın arkadaşlar, iyi dinleyin, Sarıyer için burada varız. Hizmet için varız. Bizi engellemeyin. Vallahi Cemil bey sizi anlamakta zorlanıyorum.

Kabullenemiyorsunuz. Kıskanıyorsunuz. Bunlar gerçek ve gerçekleri kabul etmek zordur. Siz ne yaparsanız yapın biz bu binayı yapacaz. Gerekirse bütçesini yurt dışından bulucaz gene yapacaz.

Niye gülüyorsun Cemil bey.

Başkan bizde sizin gibi Çağlayan Adliye Sarayında göstermiş olduğunuz direniş ve engelleme gibi çalışmalarmı yapalım.

Bak Cemil bey. Kantarın topuzunu kaçırıyorsun. Şimdi bir fıkra anlatırım oturur kalırsın. Sen cami-kılıf hikayesini iyi bilirsin. Onu anlatmayayım. Bekle  bekle.

Cemil Özbalta : “Şükrü bey bizim bilmediğimiz senin başka hesapların var galiba”. Anlatında bizde bilelim.

Şükrü Genç: Dinlersen anlatıcam. Ama kardeşim yerinde duramıyorsun ya. Bir sus dinle. Niye heyecan yapıyorsun.( Şükrü Genç burada gülüyor)

Sarıyer gelişiyor, büyüyor, sizin engellemenize rağmen büyüyor, artık bu küçük binalar yetmiyor. Nasıl Emniyet müdürlüğünü taşıdık, Adliye gitti. Biz belediye gidicek demiyoruz. Olayın merkezine taşıyoruz. Bütün birimleri bir yerde toplayacağız, ekonomik olarak harcamalarda fark olacak, dolayısıyla 5 yılda bu bina kendini amorti edecek.

Hüseyin Çoşğun : Siz Maslağı Sarıyer’in merkezimi sanıyorsunuz. Oradan öylemi görünüyor.

Şükrü Genç : Sen anlamazsın Hüseyin anlayanlar zaten konuşuyor. Burada onlara cevap veriyorum. Sen sus otur yerine, dinle, dinle..

Halil Canarıkan : Niyetinizi  Sarıgül Duymasın, dostunuzu düşman yapmayın. Vallahi Maslağı kendisine dahi edecek derim.

( Gülüşmeler)

Şükrü Genç :Zamanla Oda olur Halil bey, Dünyadan bir habersiniz ya” yapmayın Allah aşkına, Anlamazsınız diyorum ya. Ondan. Biz geleceği planlıyoruz, evet geleceği planlıyoruz.

*                        *                        *

Büyük laf etmemek lazım. Bazen ortaya attığınız laf bir gün gelip sizi bulur.

Tarih o kadar uzun değil, kayıtlar CD lerde küflensin dolapların raflarında unutulsun diye tutulmaz. Bazen gecenin bir yarısı canın sıkılır, düşünürsün, başlarsın iştişareye yatmaya. Kütüphaneye gidersin. CD paketini açarsın,

Dinlersin! Dinlersin,

AKP meclis üyelerinin bugün yaşanan gerçekleri sahiplenmesini, hatta küçük düşürücü atışmalarla aslında gelecekte hatırlatılacak birkaç kelimeyi dinlersin.

Hiç kimse bazı gelişmelerin farkında değildir. Bazen ya biz bu lafları ettik mi? diye sorarsın kendine. Daha neler, neler dediğinizin farkında bile değilsinizdir.

Bugün Maslak, Ayazağa, Huzur mahallesinin Sarıyer ilçesine katılmasını Şükrü Genç ne kadar zaman önce biliyordu?

Sarıyer Belediye Binasının Maslakta yapılması projesi nasıl ve hangi birimin veya hangi “Derin Güçlerin” iştişaresi ile iletişim kurularak yer seçimi, hangi dialoğlarda bulunarak gerçekleştirildi.

Birileri özelliklemi Maslakta olmasını istedi bu binanın.

Bu Projeye AKP bilmeden mi karşı çıkmıştı?

Şükrü GENÇ 2 yıl önce kimlerle görüşerek bu planı yapmıştı. HABERİ VARMIYDI.

Meclisten bir not daha;

“Yemek bedelleri konuşuluyor ve Sarıyer de iftar bitti. Yetmedi, Gittiniz OTOSANAYİ de balık partisi veriyorsunuz. Siz ek bütçeyi isterken nereye harcamak için istiyorsunuz. “

Uzun olmasın burada keselim.

Dostlarımızın çok nadide kayıtları var. zaman uzun, bizlerde uzun bir yolculuğa çıktık. Sepetimizdeki çıkınları şimdiden tüketmiyelim.

Taze haberlerimiz var, Çay var, simit var. gevrek simit var.

Rakı var mı? rakı…

Mustafa BALCI