Son Dakika Haberler

BAŞBAKAN’I KURTARMAK! Mustafa Balcı

BAŞBAKAN’I  KURTARMAK!  Mustafa Balcı
Okunma : 101 views Yorum Yap

Mustafa BALCI
Mustafa BALCI

Gaipten Gelen Sesler (1)
Artık son günlerde yaşanan olaylar ve Sn. Başbakan’ımızın yaptığı son Tv söyleyişinde söyledikleri ve daha önce yaptığı söylemler hatırlandığında, durumdan vazife çıkarmak ve bazı gerçekleri görmek elzem oldu. Sn. Başbakan’ın zorda olduğunu hem de çok zorda olduğunu anlamak kahinlik gerektirmiyor, bunun için zaman dilimlerine göre aşağıdaki hatırlatmaları anımsamak yeterli olacaktır.
 
HATIRLAMA -1- HÜKÜMET OLDUK İKTİDAR OLMADIK
Daha bir kaç sene önce katıldığı bir Tv proğramında Fatih Altaylı bazı vaadlerini sıraladığında yukarıdaki cümleyi söylemiş ve maalesef buna müsaade edilmiyor demişti, ama müsaade etmeyenlerin kim olduğunu vatandaş anlamamış duyup geçmişti.
 
HATIRLATMA -2- UZUN TUTUKLULUK SÜRELERİNE KARŞIYIM
Operasyonlar başlamış insanlar aylarca içerde yatıyor, meramını kimseye anlatamıyor, suçunun ne olduğunu soran hükümlüler aylar geçmiş hala öğrenememiş ama içerde yatmaya devam ediyor, herkes uzun tutukluluğa karşı ama Sn. Başbakan dahil sonuç değişmiyor.
 
HATIRLATMA -3- BEN DALGALARA KARŞIYIM
Operasyonlar dalga dalga geliyor, 5 ya da  6 dalgada Sn Başbakan ekranlarda ben bu dalgalara karşıyım konu amacından çıkıyor, bu kadar dalga olmaz en kısa zamanda sonuçlanmalı ve olaylar açığa çıkmalı diyor, yine kimse tınmıyor.
 
HATIRLATMA -4- BEN HAKAN’I  YEDİRMEM
MİT Başkanı ifadeye çağrılmış, yakalanan  KCK’ lıların il başkanlarının MİT mensubu olduğu iddiası gündeme düşmüş ta ki Sn. Başbakan ATV televizyonunda Hakan Fidan üzerinden bana ulaşacaklar bunların amacı benim demiş bir yasa ile zor kurtarmıştır.
 
HATIRLATLA -5- İLKER PAŞA YÜCE DİVANDA YARGILANMALI
Sıra Genelkurmay Başkanı Başbuğ paşaya gelmiştir. Ortalık toz duman, Sn Başbakan‘a ekranlarda soruluyor, ben “Yüce Divan’da” yargılanmasından yanayım diyor ama kime söylüyor dinleyen yok. Paşa halen içerde iyide koca Başbakanın lafı dinlenmiyorsa kim bunlar? 
 
Başbakan ekranlarda halka kimleri şikayet ediyor!
 
HATIRLATMA -6- BÖCEK KOYDULAR, BENİ  DİNLİYORLAR!
Vatandaş bir şoktan uyanmadan diğeri ard arda geliyor, Hava Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri, Mit, Emniyet elinde olan Başbakan bu duruma gelmişse vatandaşın durumu ne olacak,
Kim olabilir diye soruluyor, yakımızda birileridir deyip tüm ” korumalar değişiyor” haklı, mutlaka yakındandır, hem de tilki gibi kurnaz, becerisi işin zorluğunu düşünün, olacak iş mi?  Başbakan doğru söylüyor, kurnaz tilki avcının bacaklarının arasına saklanırmış.
 Uzaktan bu işler olmaz, tespit doğruda kim bunlar? Tık yok…
 
HATIRLATMA -7- DONANMADA KOMUTAN KALMADI
 
Artık acı itiraf geldi.
Durum oldukça vahim, Sn. Başbakan Gemi ve Fırkateynlere 400 ‘e yakın  personel tutuklu olduğundan atayacak komutan kalmadığını tüm  halka ilan etti…
İyide, Sn. Başbakan, bizden istediğiniz nedir?
Sizin laf geçiremediğiniz kişi ya da kişiler kim?
Anlaşılıyor ki siz tam anlamı ile kuşatıldınız ve zorladınız?
Eğer bunları yok etmeye imkanınız olsa haberimiz olmadan halledersiniz, bunlar bize siz şikayet ediyorsunuz.
Arif olan anlayacak ve el birliği ile Sn Başbakanın etrafındaki bu kuşatma kırılacak, Sn Başbakan kurtarılıp ülke rahat bir nefes alacak.
Yanlız bir hususu dikkatle gözden kaçırmayacağız.
Bu savaş, BAŞBAKAN’I KURTARMAK isteyenlerle BAŞBAKAN’DAN KURTULMAK isteyenler arasında geçecek, bu yüzden dikkatli karar verip ona göre saf tutmak lazım, işimiz zor Tanrı yardımcımız olsun…
 
Mustafa BALCI