Son Dakika Haberler
“width=“1080

CHP Tarihinde ilk Defa Örgüt Acil Olarak Toplandı

CHP Tarihinde ilk Defa Örgüt Acil Olarak Toplandı
Okunma : 18.803 views Yorum Yap

#YansınSönsünIşıklar #ÇalsınTencerelerTavalar

BU SAVAŞI SEN DURDURABİLİRSİN

ACİL… SAAT : 19.00

Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Meclis Grubunda yapmış olduğu haftalık olağan konuşması farkılı mesajlar içermektedir.

Bir tarafta da gülen adam. Bir tarafta nedenleri sorgulayan, hiç bir gerekçesi olmadan vatan evlatlarının şehit edilmesine üzülen adam.

Ne için. Ne amaçla.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmış olduğu konuşmada “Millet İttifakı ” mesajı iletirken, bahar da, yaz da, ama çok kısa zamanda bir şeylerin habercisi olduğunun mesajını kitlelere verirken, ana muhalefet lideri olarak meclisi acil toplantıya çağırması, daha çok vatan evladının ölmemesi için kamuoyu önünde grup toplantısında şehitlerin isimlerini tek tek anarken annelerinin, bacılarının, eşlerinin mesajlarını ulusumuza iletti.

Sadece Suriye’de bugüne kadar şehit olanların isimlerini tek tek saysa grup toplantısı süresi yetmeyecekti.. 

KUVVAYI MİLLİYEDEN SONRA BİR İLK

CHP TARİHİNDE İLK DEFA ÖRGÜT ACİL OLARAK TOPLANTIYA ÇAĞRILDI 

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç . Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç . Olağanüstü Örgüt Toplantısı

****
Grup konuşması sonrasında CHP kurmayları olarak yapılan toplantıda CHP İstanbul İl ve İlçe Örgütlerinin “Olağanüstü Örgüt Toplantısı” Saat:19.00, ilçe başkanlıklarından örgüt üyelerine Saat:17.00’de çağrı mesajı olarak geldi.

Birçok CHP İlçe Örgütleri “Canlı Yayın” olarak yayınladığı örgüt toplantılarında 14 İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Başkanları ile örgüt toplantısı gerçekleştirildi.

Bu toplantılarda örgüt üyelerine Kemal Kılıçdaroğlu’nun geleneksel olarak yapılan “Salı“ CHP Grup Konuşması ilk defa dinletilecekti.

CHP tarihinde örgütler ile defa acil olarak toplantıya çağrılıyordu.

İlçeler bu çağrı üzerine toplandı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu grup konuşması dinletildi. Örgüt üyeleri gündem üzerinde Kılıçdaroğlu’nun vermiş olduğu mesajları değerlendirme, görüş ve önerilerini bildirdiler.

Gelecek için çözüm yolu ve çalışma prensipleri esasları üzerinden geleceğin plan, siyasi projelerinin belirlenmesi ve yol haritası “Tek Hedef İktidar” sloganı altında birleşerek, CHP ilçe Örgütlerinin neler yapabileceklerini, her ilçenin kendi bölgesinde mahalle, sokak örgütlemesi ve öbek çalışma proğramı üzerinden yol haritası çıkardılar.

Tüm ilçe örgütleri Tehlikenin Farkındaydılar..

CHP Sarıyer Olağanüstü Örgüt Toplantısı / Acil – Saat:19.00

****
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 33 Şehit’in açıklanmasının üzerinden 3 gün geçtikten sonra, İstanbul’da eski millet vekilleri ile yapmış olduğu Dolmabahçe çalışma ofisindeki gündem dışı toplantısında, gündemde olmayan “Gezi” hareketini dile getirmesi, “yalan haber olarak kanıtlanmış ” söylemi, çıkabilecek tepkilerin peşinen önlem alma mesajı olarak algılandı.

****
Her iki liderinde vermiş olduğu mesajların geri planında hareketlilikten kaynaklanan korku yattığı.

Gelen şehit haberleri üzerine “sokağa çıkılmaması” neticesinde, genel idareden kaynaklanan kurumsal baskı yapılarak, halkın sokaklara çıkmaması şeklinde verilen mesajlar ile bastırılmak istenildiğini düşünüyoruz.

Haklıydılar…Korku İnfial…

****

Şehit haberleri sıkça gelmeye başladığından, Suriye’de ki savaşın boyutları nereye ulaşabileceği bilinmediğinden, CHP tarihinde ilk defa, bugün CHP İstanbul İlçe Örgütleri “ACİL koduyla, Olağanüstü Örgüt Toplantısı” yapması, bu toplantılar ile farklı mesajları düşünmemize yol açtı.

****
İstanbul Valliliğinin bugün “Savaşa Hayır” eylemini yasaklaması halkın meydanlarda kitlesel eylemlere idarenin hiç bir zaman müsade etmeyeceğinin mesajı verildi.

***
Bu halk, Şehitlerinin gelmemesi, daha fazla Can’ın yanmaması için savaş karşıtı eylemleri nasıl yapacak, Nasıl sesini duyuracak.

Sanırım eskiye dönecekler. Anılarını tazeleyecekler, Geziden bir önceki zamanın hayaline dalacaklar. Belki de bu halk kendi pasif eylemlerini başlatacak.

Haluk Levent gelecek akıllarına #YansınSönsünIşıklar, belkide balkonlardan, pencerelerden, kapılardan #ÇalsınTencereTava’lar diyecekler..

Durdurun bu savaşı…

Mustafa Balcı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)