Son Dakika Haberler

Çok Güzel Taktik.. Mustafa BALCI

Çok Güzel Taktik.. Mustafa BALCI
Okunma : 117 views Yorum Yap

Gazetelerde ve internet gazetelerinde boy, boy Sarıyer Belediye Spor’ un transferi yazıldı, “KUBA’lı Ortiz , 1.500 milyon dolar. “ İmza Halil Canarıkan, Sipariş alıcısı Sarıyer Manşet.

Herşey güzel gitti,

Aynı Meclis toplantısında bende vardım. Haberi ve detay cevabı yazdım. Hatta ses kayıtları, Tam detay olarak mevcut, gülüşmelere geçen konuşmalar, geyik muhabbetli sataşmalar.

Bazı CHP meclis üyeleri ise arkadaki oyunun farkına varmadan, Halil Canarıkan’ın Sarıyer Posta gazetesinde Tuncay Dağlının haberine göre diyerek soru önergesi vermişti.

Halil Canarıkan, neden 2 gün içinde tekzip etmediniz diye sordu.

CHP meclis üyeleri ise nedenini bilmedikleri Sarıyer Belediyesinin resmi sitesinde İslamcıların Cıplak olarak lanse ettikleri, doğal bikini resmi yadırgamışlar ve neden resmi sitede olduğunu, AKP meclis üyelerinin ellerine koz verdiklerini düşünmüşlerdi.

BAKIŞ AÇISI.

Arada bir profesyonel gazetecilik olayı vardı ve kimse bunu görmüyordu.

“Haber tam yayınlandığı tarih ile bugün arasında 3,5 hafta var!”  yani bir ay diyelim.

Bu haber bir ay boyunca hiç konu edilmezken, birden bire sihirli bir el değiyor ve haber Türkiye’nin geneline manşet oluyor.

NEDEN ACABA?

Pazar günü Kübalı Ortiz, saat 5 de havaalanına gelecek haberini alıyoruz, Medyadan tık yok, yerel basın yazmıyor. Başkan Ali Ergenç ise mütevazi bir şekilde durumu izah ediyor. Bireysel bilgi alışıverişinde bulunuyoruz. Detay haber ve kullanmıyoruz.

İŞTE SİHİRLİ DEĞNEK!

4 gün boyunca medyada haber olmayan bir yıldız birden gündeme geliyor.

Para versen bu kadar reklam yaptıramazsın, Yani Boğazın Sultanları busen tribünlerde full çekecek.

Bizi ilgilendiren ise Haberin bir ay sonra nasıl taze haber olarak çıktığı ve piyasaya pas edildiğidir.

İşin arkasında bu işi profesyonel olarak yapmış olan ve ulusal medyadan gelen bir kişi var. ve en güzel reklamı yapıyor ve haberi tüm ulusal medyaya veriyor.

İşin püf noktası her türlü spor haberi “hele ki yabancı ve popüler haber nasıl TV de gösterilmiyor?

Çünkü! Dostlar geçikmiş ve bayat haberi ancak internet ortamında yayınlayabiliyorlar! Yani haber sahibi Sarıyer Manşet, Lakin Haberi pazarlayan ise Tam düşünce zıttı bir kuruluş.  Bakınız  ajanslara öğrenin onu da ben yazmıyayım.

Reklamın iyisi ve kötüsü olmaz, Reklam, Reklamdır,

Cuk oturtulmuş ve gol atılmış bir haberdir.

Şimdi, Mecliste verilen cevap yayınlanacak mı?

Veya Ali Ergenç ile yapmış olduğum roportaj da haberin yanlış olduğu ve detayları varken, ve hiç kimse kullanmadığı halde, Tam rezilcene olacak bir haber de neden AKP liler sevinemiyor!!

Çünkü, uluslararası anlaşmalarda yapılan sözleşmeler, teyidlidir.

GÜLDÜRMEYİN ADAMI…

Sarıyer Belediyesi ise hiç kimsenin bilmediği bir siteye açıklama yapıyor. Resmi olarak , haber öyle. Aynı açıklama nedense başka sitelere, yerel veya ulusala gelmiyor.

Çünkü haber, profesyonelce reklam amaçlı kullanılmış ve nüfus ağırlığı konmuştur.

Sarıyer Manşet’i haberi sunum şekli ile tebrik ediyorum, Lakin bir ay sonra aynı haberi, piyasaya yani dostlarına sunan kişiye de ayrıca teşekkür etmek lazım. Bu arada Sarıyer Manşette reklamdan nasibini almıştır.. Helal Olsun. Ticaret bu her şey karşılıklı.

Sayın kahraman, harbiden bu olayda kahraman olarak çıkmıştır.

Tebrikler.

Bayat balığı, güzelce sosluyarak ve de kendi ismini kulanmadan satış yapmak, hımmm…

Bu orospuluğu beğendim…

Mustafa BALCI.