Son Dakika Haberler

İNSANİ VE VİCDANİ SORUMLULUK

İNSANİ VE VİCDANİ SORUMLULUK
Okunma : 516 views Yorum Yap

Türkiye’de Koronavirüs mücadelesi, Dünya ile eşdeğer yürümüyor, Dünya İnsan ölümlerinin durdurulması çin mücadele verirken Türkiye’de siyasi mücadele veriliyor.

AKP ve Belediyeleri ile siyasi tabanlarını güçlü tutmak için korona bahanesiyle CHP Belediyelerine saldırıyor. Bölgelerine yardım amaçlı değil, iş görememezlik durumuna getirmek için, pasif, yetersiz, ilgisiz algısı oluşturmaya çalışıyor.

1 hafta içinde Sultangazi Belediyesi, Sarıyer Belediyesine, Kağıthane Belediyesi, Şişli Belediyesine, Başakşehir Belediyesi, Küçükçekmece Belediyesi Bölgelerinde bulunan “Hastane temizliği” konusunda müdahalelerde bulundu.

Müdahale organizasyonları AKP Meclis üyelerinin, İlçe Başkanlarının hatta bazı millet vekili ve eski belediye başkanlarının da bu girişimlerde alet olduğunu, toplumun “yeter artık “ isyanları ile ilgilenilmediğini, sadece siyasi çirkinlik yapıldığı gözler önünde.  AKP’den CHP’li İstanbul ilçelerinde sinsi oyun. Sarıyer Son Baskı

***

Sarıyer Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalar saat başı ve gündelik olarak resimlenerek ve canlı yayınlanarak gösterilmektedir.

Sarıyer’de hastaneler 2 günde bir proğram listesine göre temizlenmekte ve dezenfekte çalışması yapılmaktadır. Başkan Yardımcısı Nadir Günday 8 ekiple yapmış olduğu 7/24 çalışma proğramı devam etmektedir.

***
Sarıyer’de Sosyal Yardımlar ise Başkan Yardımcısı Hüseyin Çoşkun’un düzenlediği takvime göre, yardıma muhtaç kişilere Sosyal Yardım kolileri ulaştırılmaktadır.

****

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise Korona Virüs mücadelesinin başladığı 1. hafta Türkiye’de ilk defa “karantina yardım parası “ adıyla “Sarıyer Halk Kartı” devreye sokmuş ve 5 bin 600 kişiye nakti yardım yapmıştır.

Ramazan ayı için yapılan Sarıyer Halk Kart karantina nakdi yardım, ramazan ayında da devam edecek. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Karantina süresinin uzaması halinde ise gerekli çalışmaları yaptıklarını belirtti.

SİYASİ TECAVÜZLERDE VİCDAN YOK

Belediye çalışmalarına yapılan siyasi tecavüzler, İnsanı ve vicdani değildir.

Böyle bir gün ve zamanda siyasi malzeme yaratmak için AKP görevlilerinin sorumluluk bilincinde hareket etmesi gerekmektedir, Sempatizan ve troll gibi girişimlerde bulunulması kamuoyunda tepki çekiyor.

Bir beldiye meclis üyesinin heleki “Muhalif” dahi olsa görevli olduğu belediyeden bir isteğinin böyle bir zamanda yerine getirilmemesi mümkün değil. Hizmette öncelik sıralaması olmaz.

Bugüne kadar Sarıyer’de 37 meclis üyesinin hiç bir isteği geri çevrilmemiştir. Ayrım ve ayrıcalık gösterilmemiştir.

***
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ısrarla “ Belediye hizmetlerinde siyaset yapılmaz. Sarıyer’i birlikte yönetiyoruz. Seçim dışında siyaset yapmamak ” kuralının bugün ne kadar doğru olduğunu görüyoruz.

Vicdan, bir eğilim olarak her insanda bulunsa da, nasıl bir şekle bürüneceği sosyal öğrenmeyle belirlenir. Vicdanlı olmayı, küçük yaştan itibaren “iç sorumluluk” bilinciyle öğreniriz. – Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Mustafa Balcı

Yayıladığımız resimler. Konu edilen İstinye Devlet Hastanesindeki sadece “dışarısı yıkanıyor” iddaalarının yalan, asılsız ve siyasi amaçla art niyetle yapıldığını kamuoyuna bilgisine sunalım.