Son Dakika Haberler

GENÇ BAKIŞLARLA YILLARA MEYDAN OKUYUN!

GENÇ BAKIŞLARLA YILLARA   MEYDAN OKUYUN!
Okunma : 82 views Yorum Yap

Avrupagoz

Bayanların en çok şikayet ettikleri konular arasında yer alan göz kapaklarında düşme, sarkma ve kırışıklıklar ile ilgili sorunlar sona eriyor. Gelişen teknoloji ile genç bakışlara sahip olmak mümkün.

Yaşlanma, genetik faktörler, stres, yoğun tempo, uykusuzluk… Gözlerimiz zamanla bu yükleri kaldıramaz hale geliyor ve yer çekimine yenik düşüyor. Göz kapaklarındaki düşmeden şikayetçi olan kadınlara en yeni çare ise Avrupagöz doktorlarından Op. Dr. Hatice Karakaya’dan geldi; “Ufak dokunuşlarla, yıllara meydan okuyan sağlıklı gözlere kavuşun”.

Op. Dr. Karakaya, operasyona başvuran kadınların en çok göz kapağı sarkmalarından mutsuz olduklarını dile getirdi. Karakaya en çok yapılan cerrahilerden biri olan kapak ameliyatlarından başarılı sonuçlar elde ettiklerini açıkladı.

Yarım Saatte Genç Bakışa Sahip Olun

Son derece konforlu ve kolay yapılan göz kapağı ameliyatları hastanın durumuna göre lokal anestezi ya da genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Ortalama 30 dakika süren operasyonda hasta uyanık olsa da ağrı hissetmiyor. Üst göz kapağı operasyonunda, önce planlanan bölgeden kesi yapılarak deri alınıyor, ardından kas dokusundaki fazlalığa müdahale ediliyor. Kas ve bağ dokusunun onarılması ile biten operasyonda, iyileşme sürece 1-2 hafta sürebiliyor.

Kadınların Gözleri Erken Yaşlanıyor

Kadınların cilt yapısının erkeklere göre daha hassas olduğunu ve erken yaşlarda göz kapağı sorunlarının ortaya çıktığını açıklayan Op. Dr. Hatice Karakaya, göz çevresindeki sıkıntıların yaşlanma dışında, genetik nedenli göz kapağı ve gözaltı deformasyonları olduğunu belirtti. Ayrıca alkol, sigara ve uyku bozukluklarının da göz kapaklarına büyük ölçüde zarar verdiğini söyleyen Karakaya, duygusallık ve sık sık ağlama eğiliminin de göz çevresini eken yaşlandıran sebeplerden olduğunun altını çizdi.

Göze Hiçbir Zararı Yok

Op. Dr. Karakaya, göz kapağı operasyonları göze hiçbir zarar vermemekle beraber birçok hastada ileri yaşta ortaya çıkan göz kapağı kaynaklı görme zorluğunun önlenmesi açısından önemini vurguladı. Göz kapağı operasyonlarının risksiz ve rahatlıkla yaptırılabilen göz çevresi gençleştirme operasyonu olduğunun da belirtti.