Son Dakika Haberler

Kariyer basamaklarını güzel bacaklarla çıkın!

Kariyer basamaklarını güzel bacaklarla çıkın!
Okunma : 112 views Yorum Yap

KariyerYapılan araştırmaların da gösterdiği gibi güzellik her yerde işe yarıyor. Özellikle iş yaşamında güzel ya da bakımlı kadın ve de erkek her zaman bir adım önde oluyor. Uzmanlar bunun sebebini “kendine güven”e bağlıyor. Çünkü kendine güvenen kadın ve erkek insanlarla konuşurken daha emin ve daha etkileyici konuşabiliyor. Erkekler nasıl karakteristik bir burunla iş yaşamında etkileyici olmaya çalışıyorsa kadınlar da özellikle güzel bakışlar, alımlı bir vücutla etkileyici olmak istiyor. Fakat herkes bu kadar şanslı olmuyor. Özellikle çalışan fakat bacak bölgesinde fazlalık olan kadınlar etek giyinmek yerine pantolon giyinmeyi tercih ederken mini etekten de olabildiğince uzak duruyor. Daha düzgün bacaklara sahip olan kadınlara imrenilerek bakılırken işyerinde erkeklerden ayırıcı özelliği olan etekler gardırobunda yer kaplamaktan başka bir işe yaramıyor. Oysa estetik dünyasındaki son gelişmeler bu durumun aslında düşünüldüğü kadar vahim olmadığını gösteriyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Serkan Dinar, “Hastalar en çok fazla yağlardan kurtulma, incelme isteği ile geliyorlar. Çünkü özellikle 30-35’li yaşlardan itibaren kilo verme zorlaşıyor, göbek-bel-sırta uzanan simit bölgesi, bacak içleri, gıdı, diz kapağı iç alanı ve üstü, kollar gibi alanlardaki fazlalıklar özellikle kadın hastaları çıldırtıyor. Erkeklerde ise daha çok erkek tipi meme büyümesi ve göbek ve simit bölgesi sorun yaratıyor. Bu bölgelerdeki yağlardan kurtulmada eskiden beri tercih edilen yöntem liposuction kullanılıyor. Ama liposuctionla boşaltılan bölgede cilt, içi boşalan pantolon gibi sarkabiliyor. Fakat istenen hem incelme hem de sıkılaşmadır. Bu sıkılaşmayı sağlamak amaçlı olarak vaser, lazer lipoliz ve Bodytite Radyofrekanslı Liposuction gibi cihazlar geliştirildi” diyor.
Bodytite Radyofrekanslı Liposuction

Bu yöntemle ciltte açılan küçük bir delikten girilerek hem içerdeki yağ eritilip emiliyor, hem de içerdeki küçük kanamalar durduruluyor böylece kanama ve morarma azalıyor. Aynı zamanda yöntem uygulanırken kullanılan aletin dışarıda kalan parçasından cilde radyofrekans dalgaları veriliyor. Böylece cilt sıkılaşıyor. Ciltte ütülenmiş gibi düz ve sıkı bir yüzey elde ediliyor. Daha işlem anında yüzde 40 sıkılaşma fark edilebiliyor” diyor.