Son Dakika Haberler

YAĞ HÜCRESİNİ PARÇALAMAK İÇİN ARTIK AMELİYATA GEREK YOK

YAĞ HÜCRESİNİ PARÇALAMAK İÇİN ARTIK AMELİYATA GEREK YOK
Okunma : 76 views Yorum Yap

imageAmerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin 2013’te yapmış olduğu bir çalışmaya göre, son 10 yıl içerisinde estetik amaçlı ameliyat yaptırmak isteyen guruptaki artış oranı %80 iken, ameliyat istemeyen ancak medikal estetik uygulama talep edenlerdeki artış oranı %672 oldu. Bu talep ışığında son yıllarda medikal estetik sektöründeki firmalar özellikle “cerrahi benzeri” etki yaratabilecek sistemler geliştirmek üzerine yoğunlaşıyorlar.

Bu sistemlerin en son örneklerinden biri bölgesel zayıflama konusunda pek çok yenilik içeren InMode BodyFX. Türkiye’de ilk kez Dermaslim Estetik, Sağlık ve Güzellik Merkezi’nde kullanılmaya başlayan InMode BodyFX ile ilgili olarak eğitim vermek amacıyla ülkemize gelen Dr. Hela Goren, son yıllarda estetik dünyasında meydana gelen gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

Doku çalışmaları ve estetik sektöründe kullanılan Lazer, IPL ve radyofrekans sistemlerinin güvenli bir şekilde medikal estetikte kullanımı ve etkileri konusu başta olmak üzere uluslararası hakem onaylı akademik dergilerde yayınlanmış 30’dan fazla yayını bulunan Dr. Hela Goren, yüksek teknoloji sistemlerinin son örneklerinden InMode BodyFX ile ilgili eğitim vermek için Türkiye’deydi. Ülkemizde InMode BodyFX’i ilk kullanan merkez olan Dermaslim’ de 8 – 9 Aralık 2014 tarihleri arasında sistem eğitimi ve genel medikal estetik konularında eğitim veren Dr. Goren’den, son yıllarda estetik dünyasında meydana gelen gelişmelerle ilgili bilgi aldık.

Yağ hücresini parçalamak için artık ameliyata gerek yok!

Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği’nin 2013’te yapmış olduğu bir çalışmaya göre, son 10 yıl içerisinde estetik amaçlı ameliyat yaptırmak isteyen guruptaki artış oranı %80 iken, ameliyat istemeyen ancak medikal estetik uygulama talep edenlerdeki artış oranı %672 oldu. Bu talep, medikal estetik sektöründeki firmaların “cerrahi benzeri” etki yaratabilecek sistemler geliştirmesi sayesinde karşılanmaktadır. Özellikle “bölgesel zayıflama” sistemlerinin teknolojilerine baktığımız zaman, ameliyat gerektirmeden “yağ hücresi”ni parçalamak birkaç yıl öncesine kadar mümkün değildi. Var olan teknolojiler sadece yağ hücresini küçültmeye ve “geçici” bölgesel incelmeler ile “geçici” şekil düzeltmelere yarayabiliyordu. Ancak, bugünkü medikal estetik sektöründe kullanılan teknolojilerle “kalıcı” olarak ve “ameliyat gerektirmeden” cilt altı yağ hücrelerini parçalamayı başarabiliyoruz.

Ancak burada önemli bir nokta var; yağ hücrelerini parçalarken hem cilde zarar vermemek hem de sistemin güvenli bir şekilde enerjisini cilt altı yağ dokusuna aktarması önemli. Ayrıca diğer önemli bir nokta da, parçalanan yağ dokusu ile birlikte cilt sıkılaşması sağlamak.

Hem yağ hücresini parçalayıp hem de sıkılaşma sağlayan sistem

Cilde zarar vermeden, ameliyatsız biçimde ve üstelik cildin sıkılaşmasını da sağlayarak yağ hücrelerini parçalayabildiğimiz bir teknolojiye sahibiz artık. Türkiye’de ilk kez Dermaslim’de kullanılacak olan InMode BodyFX Sistemi cilt altı yağ dokusunda bulunan yağ hücrelerini ameliyat gerektirmeden güvenli bir şekilde parçalarken, FDA onaylı ve dünyada ilk patentli teknolojisi ile cilt altına 2cm derinlikteki yağ hücrelerinin “güvenli” radyofrekans enerjisi ile kendine kendine tahrip olmasını sağlıyor.

BodyFX “güvenli” radyofrekans teknolojisi, cilt altında diğer yapılara hiçbir zarar vermeden “seçici” olarak yağ hücreleri üzerine odaklanıyor. Aynı zamanda, sistem Bi-Polar radyofrekans teknolojisi ile parçalanan yağ dokusundan sonra ciltte sarkma meydana gelmemesi için kolajeni aktive ediyor. Bu açıdan cilt sıkılaşması sağlayan medikal estetik sektöründe hem yağ parçalayıp hem de sıkılaşma sağlayan tek sistem şu anda bu.