Son Dakika Haberler

Batum’da 2. Kardeş Şehirler Gençlik Haftası coşkusu

Batum’da 2. Kardeş Şehirler Gençlik Haftası coşkusu
Okunma : 124 views Yorum Yap

 Gürcistan’a bağlı Acara Özerk Cumhuriyeti’nde bu yıl ikincisi düzenlenen Kardeş Şehirler Gençlik Haftası’nda Batum ile kardeş şehir ilan edilen Yalova ve Kuşadası’ndan gençlik grupları ve belediye temsilcileri, Batum’da Acara halkıyla buluştu. Dört gün süren etkinlikler boyunca katılımcılar, çeşitli etkinliklerde bir araya gelerek keyifli paylaşımlarda bulundu.

Batum’da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2. Kardeş Şehirler Gençlik Haftası renkli anlara sahne oldu. 23-26 Kasım arasında düzenlenen haftaya, Yalova ve Kuşadası’ndan gençler ile belediye üyeleri de katılarak Türk kültürünü temsil ettiler. 23 Kasım’da, Radisson Blu Otel Batum’da 4 farklı ülkeden yaklaşık 60 temsilcinin katıldığı bir toplantıyla başlayan Kardeş Şehirler Gençlik Haftası’na Batum Belediye temsilcileri yanı sıra Acara yasama ve yürütme organları tarafından da geniş katılım gösterildi.

Bu özel haftada ilk gün Acara’nın turizm potansiyeliyle ilgili Acara Özerk Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı tarafından yapılan sunumun ardından, Türkiye, İsrail ve Ukrayna’dan gelen gençler Batum Belediye Başkanı Cemal Ananidze ile özel bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede eğitim ve turizm alanlarında gelecek projeleri ve olası işbirlikleri üzerinde duruldu.

24 Kasım’da Apollo Sineması’nda kardeş şehirlerin kısa film kültürü ve geleneklerine değinen bir fotoğraf sergisi ve film gösteriminde bir araya gelen misafirler, etkinliğin ardından Batum’un tarihi ve turistik yanlarını keşfetmek üzere şehir turuna çıktı.

2. Kardeş Şehirler Gençlik Haftası 26 Kasım’da Batum Drama Sahnesi’nde TSU Gordela grubunun açtığı çok özel bir gala konseriyle sona erdi. Galada Türk ve Ukraynalı gençler de sahne alarak katılımcılara keyifli anlar yaşattılar.