Son Dakika Haberler

EVİN NEREDE? / WHERE İS (YOUR) HOME?

EVİN NEREDE? / WHERE İS (YOUR) HOME?
Okunma : 3.216 views Yorum Yap

Evin Nerede? / Where is (your) Home? 2009 yılında Sevgililer Günü tüketim çılgınlığına bir tepki olarak ve anlamının altı boşatılan “AŞK” kavramına itibarını iade etmek fikrinden doğan, bugüne kadar fikir annesi, Festival Kurucu Küratörü Işık Gençoğlu’nun aşka inancı ve uğraşları ile kesintisiz bir şekilde süren İstanbul’un Kültür, Sanat, Yaşam Festivali 360 Dereceden Aşk || @Love360Fest onlarca kültür, sanat, tasarım profesyonelinin, yüzlerce eserin, pek çok kurum ve STK’nın katılımıyla yine büyük bir heyecan ve tutkunun meyvesi olarak bu sene 14’üncü kez başladı.

360 Dereceden Aşk || @Love360Fest

Başta ana mekan sponsoru Pera Palace Hotel olmak üzere, Soho House, Roma Kulübü Derneği, Istanbul Concept Gallery olmak üzere 4 farklı lokasyonun festivale ev sahipliği yapacağı bu zengin etkinlik, Istanbul Concept ve İstanbul Yaratıcı Endüstriler Derneği organizasyonu ile ve ayrıca Danışma Kurulu’ndaki Esin Çelebi Bayru, Pınar Kartal Timer, Itır Erhart, Ecmel Ayral, Bahadır Kaleağası, Oğuzhan Kayan, Mike Norman gibi değerli isimlerin katkılarıyla hayat buluyor.

Evin Nerede?

Işık Gençoğlu

Pazarlama trendlerinin dışında durarak kalp sembolü kullanmayan ve 14 Şubat’ı kutlamayan festival bu seneki açılışını, festivalin ana mekan sponsoru, 130 yıllık tarihinde pek çok unutulmaz isme “ev” olmuş Pera Palace Hotel’de şık bir davetle kutladı. Konuklar açılış esnasında festivalin 2022 temasını sahiplenen Evin Nerede? sergisinin ön gösterimini de izlediler. Festival boyunca 4 farklı lokasyonda gerçekleşecek sergilerden biri olan ve Evin Nerede? sorusuna kurgulanmış farklı ütopyalar üzerinden konsantre olan, Beyoğlu’nun değişen yüzünün geçici olduğunun altını çizen sergi; “sanatın olduğu her alan arzu ettiğimiz yaşama açılan evlerdir,“ diyor ve ekliyor:

“Buradayız! Hiçbir Yere Gitmiyoruz!”

Işık Gençoğlu küratörlüğündeki sergide; Banu Birecikligil, Burcu Urgut, Coşkun Sami, Ersin Gürtel, Fatih Şimşek, Gazi Sansoy, Hakan Cingöz, Hülya Botasun, Işıl Gönen, Nesli Türk, Nihal Gündüz, Özcan Uzkur, Ş. Sevgi Akyüz Yaman, Şerif Sümer, Yonca Saraçoğlu, Zeycan Alkış gibi 16 değerli sanatçı 26 eserle bir araya geldi.

3 Şubat, Perşembe akşamı Istanbul Concept kurucusu ve festival küratörü Işık Gençoğlu’nun teşekkür konuşması ile başlayan, zengin ikramlar ve arp dinletisi ile devam eden, Demet Sabancı’nın da kısa katılımı ile renklenen, Pera Palace Hotel Gn. Müdürü Murat Eti’nin ev sahipliğindeki bu özel davette, Pınar Kartal Timer, Bahadır Kaleağası, Işık Menderes, Arzu Kunt, Itır Erhart, Bahar Aykaç, Banu Sağnak Erten, Alkım Çetin, Hande Oğuz, Luset Kohen Fins gibi sanatseverler yakın tarihimize şahitlik etmiş bir alanda hepsi birbirinden etkileyici sanat eserleri arasında keyifli vakit geçirdiler. Sergi 28 Şubat’a kadar izlenebilir.

Aynı akşam festivalin bir diğer sergisi Hands Free Vol.1’in de açılışı Istanbul Concept Gallery’de gerçekleşti. Festival kapsamındaki diğer sergiler gelecek hafta açılacak ve etkinlikler, film gösterimleri, konferanslarla tüm aya yayılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)