Son Dakika Haberler

“Hayaller ve Renkler Sergisi”

“Hayaller ve Renkler Sergisi”
Okunma : 135 views Yorum Yap

GELECEĞİN LİDERLERİNİN HAYALLERİ, RENKLERLE ŞEKİL BULDU

Türkiye’nin üstün yetenekli gençleri gelecek umutları ve hedeflerini TEVİTÖL “Hayaller ve Renkler Sergisi” ile sanatseverlerle buluşuyor.

Türkiye’nin üstün yetenekli öğrencilerinin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) öğrencilerinin ağaç, seramik, tuval ve heykel olarak hazırladıkları özel eserleri TEVİTÖL  ‘’Hayaller ve Renkler’’ Sergisi’nde sanatseverler ile buluşacak.

 Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Teknopark’ta 23 Mayıs-8 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek sergide, 50 öğrencinin yaptığı, 4 ağaç, 12 seramik, 30 tuval ve 11 ytong heykel çalışması olmak üzere 57 eser sergilenecek.

TEVİTÖL Türkiye’de üstün yetenekli çocukları okutarak, bilim, teknoloji, sanat, liderlik ve hizmet sektörlerinde ülkemizin sesini dünyaya duyuracak gençler yetiştiriyor. Üstün zekâ ve özel yetenekliler, kendilerine ve çevrelerine katkıda bulunabilmeleri için normal sınıflarda uygulanan programların ötesinde farklılaştırılmış öğrenme yaşantılarına ihtiyaç duyuyorlar. Bu eğitimi layıkıyla veren birkaç okuldan biri olan TEVİTÖL geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedef ediniyor.