Son Dakika Haberler

İDSO’da Bu Hafta Şef Theodore Kuchar Rüzgarı Esecek

İDSO’da Bu Hafta  Şef Theodore Kuchar  Rüzgarı Esecek
Okunma : 144 views Yorum Yap

image21 Şubat konseri İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO) Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Ve Sergi Sarayı’nda sevenleriyle buluşacak. Her hafta değişen konser programıyla sanatseverlerin sevgi ve ilgisini kazanan İDSO’nun bu haftaki konserini şef Theodore Kuchar yönetecek. Konserin solistisliğini ise Misha Keylin yapacak.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta ağırlayacağı Şef Theodore Kuchar, Naxos, Brilliant Classics, Ondine ve Marco Polo için 100’ün üzerinde kompakt disk kaydı yapmış olan en üretken orkestra şeflerinden biridir. Kuchar, Son 17 yılda Avrupa’nın önde gelen iki orkestrası Janacek Filarmoni Orkestrası (eski Çek Radyo Orkestrası) (2005-…) ve Ukrayna Ulusal Senfoni Orkestrası’nın (1994-2004) Sanat Yönetmenliği ve şefliğini yapmıştır.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser programı İtalyan besteci Luigi Cherubini’nin ‘Ali Baba Uvertürü eseriyle başlayacak. H.Vieuxtemps’ın ‘Keman Konçertosu No.5 La minör Op.37 ile devam edecek.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın bu hafta ağırlayacağı solist Misha Keylin (Keman), 11 yaşındayken New York Carnegie Hall’de ilk kez sahne alışından bu yana, canlı müzik kalitesinden dolayı hem eleştirmenlerin hem de dinleyicilerin takdirini kazandı. Geniş bir repertuara sahip olan Keylin, Naxos etiketi altında, Henry Vieuxtemps’in yedi Keman Konçertosu’nun tamamına eşlik ettiği üç cd serisinin dünya prömiyeriyle de büyük ilgi topladı. Bu kayıtlar dünya çapında 120,000’in üzerinde satıldı ve basından övgü ve ödüller topladı.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası kapanışı ise L.V. Beethoven’ın ‘Senfoni No.7’ eseri ile yapılacak.