Son Dakika Haberler

İDSO'DA PAGANINI RÜZGÂRI ESECEK

İDSO'DA PAGANINI RÜZGÂRI ESECEK
Okunma : 203 views Yorum Yap

SenfoniDenizbank sponsorluğunda gerçekleşecek İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın 13 ve 14 Aralık konserleri dünyaca ünlü İtalyan Şef Pietro Mianiti yönetiminde muhteşem bir müzik ziyafeti sunacak. Aynı zamanda özverili bir eğitimci olan ve birçok İtalyan Akademisi’nde şeflik masterclass’ları veren Mianiti, Teatro alla Scala Akademisi’nde orkestral eğitimde Profesör ve misafir şef, Milano’da G. Verdi Konservatuarı’nda ise Viyola Profesörü’dür.
Konserde IDSO’ya 5 yaşındayken keman çalmaya başlayan, 11 yaşında Paris National de Region Konservatuarı’ndan “Premier Prix” birincilik ödülünü alarak mezun olan Fédor Roudine solist olarak eşlik edecek.
Konser Gioachino Rossini’nin La Scala di Seta Uvertürü ile başlayacak. Konser Niccolò Paganini’nin 1.Keman Konçertosu, Op. 6 ile devam edecek. Bu eser bestecinin bu türdeki ilk örneklerinden olmasına rağmen, teknik ve müzikal olarak hünerlerini sergilediği seçkin yapıtlarından biri. Konser Ottorino Respighi’nin “Kuşlar ve Roma Çeşmeleri” eserleri ile final yapacak.
Tarih : 13 Aralık 2013, Cuma
Yer : Fulya Sanat Merkezi
Saat : 20.00
Tarih : 14 Aralık 2013, Cumartesi
Yer : Cennet Kültür ve Sanat Merkezi
Saat : 20.00
Müzikseverler, artık İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası konser biletlerini www.biletix.com adresinden alabilmektedirler.