Son Dakika Haberler

Nişantaşı Üniversitesi, Genç İletişimcilerin Eğitimi İçin BERSAY İle Anlaştı

Nişantaşı Üniversitesi, Genç İletişimcilerin Eğitimi İçin  BERSAY İle Anlaştı
Okunma : 149 views Yorum Yap

ProfDrAliMuratVural(Bersay)_DrArinSaydam_ProfDrKeremAlkin_YrdDocDrZeynepOzarslan(NisantasiUni)YrdDocDrFundaYalimFundaYalim(NisantasiUni)_ (SoldanSaga)Nişantaşı Üniversitesi, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında genç iletişimcilerin eğitimi için alanında uluslararası ödüle ve 25 yıllık deneyime sahip Bersay İletişim Grubu ile işbirilği yapacak. İmzalanan protokol çerçevesinde üniversitenin 4 yıllık “Yeni Medya” lisans programı ile 2 yıllık “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” meslek yüksekokulu programlarının içeriği Bersay İletişim Grubu tarafından denetlenecek, eğitim programları ortaklaşa yürütülücek.

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin, The Holmes Report’un “Türkiye’nin En İyi İletişim Danışmanı” seçtiği Bersay İletişim Grubu ile Üniversitesinin gerçekleştireceği işbirliğiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bugün artık üniversitelerin en temel ihtiyacı sektörle iş birliği yapmaktır. Biz de Nişantaşı Üniversitesi olarak her sektörün en iyileri ile üniversitemizi buluşturup birlikte ders programlarını ve içeriklerini gözden geçirip yeniliyoruz. Bir anlamda sektörün ders programlarımızı denetlemesini istiyor, içeriğe katkı vermelerine olanak sağlıyoruz. Bünyesinde İletişim Enstitüsü de bulunan Bersay bu açıdan bizim için çok iyi bir partnerdir.

Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Arın Saydam ise Bersay İletişim Grubu’nun geleceğin iletişimcilerinin yetiştirilmesindeki rolüne vurgu yaparak şöyle dedi:

Tüm tecrübelerimizi elden geldiğince üniversitelerimizin hizmetine sunduk. Birçok üniversite ile pekçok başarılı çalışmaya, araştırmaya, eğitim programına imza attık. Bu süreci bir varlık nedeni olarak da görüyoruz. Şimdi de Nişantaşı Üniversitesi ile deneyim paylaşma, ders programlarında, içeriklerinde görüş alışverişinde bulunma olanağına sahibiz. Bildiklerimizi, olması gerekeni, burada da paylaşacağız. Yeter ki kendi alanımız olan İletişim Sektörü için daha nitelikli eleman yetişmesine katkı sağlayalım, yeterki sektör ile birlikte ülkemiz de daha nitelikli iletişimcilere sahip olsun.”