Son Dakika Haberler

PLATO SANAT PORTFOLYO SERİSİNE FOTOĞRAF SANATÇISI ORHAN CEM ÇETİN İLE DEVAM EDİYOR!

PLATO SANAT PORTFOLYO SERİSİNE FOTOĞRAF SANATÇISI ORHAN CEM ÇETİN İLE DEVAM EDİYOR!
Okunma : 157 views Yorum Yap

Plato SanatPlato Sanat, kariyerlerinin ortasındaki önemli sanatçıların çalışmalarını Portfolyo Serisi adı altında sergiliyor. Sanatçıların kavramsal ve biçimsel çalışmalarının sırasıyla sergileneceği Portfolyo Serisi’nin ikinci sanatçısı ise Orhan Cem Çetin. Çetin’in eserleri 12 Aralık 2013 -26 Ocak 2014 tarihleri arasında Plato Sanat / T.C. Plato Meslek Yüksekokulu Balat Kampüsü’nde sergilenecek.
Plato Sanat, “Portfolyo Serisi” ile sanatçıların öne çıkan sanatsal çalışmalarının başlangıcına, gelişimine ve günümüzdeki durumuna ışık tutmayı amaçlıyor. Bu bağlamda sergiler bir tür retrospektif özelliği de taşıyor.
Türkiye’de çağdaş fotoğrafçılık alanındaki en önemli sanatçılardan biri olan Çetin, kavram ve teknik arasında olduğu kadar belgesel ve kurgu arasında da var olan büyük bir dengenin güçlü çalışmalar ortaya çıkardığı fotoğraf serileri yaratıyor. Çalışmalarında, gerçeklikle ve gerçekliğin çeşitli görsel ve medya dönüşüm biçimleri ile ilgili fikir ve varsayımlarımızı sorguluyor.
Sanatçı, çalışmalarında fotoğraf tasvirlerini, kendi çoğulcu ve heterojen yaklaşımını, görsel kültürümüzü inceleyerek yapısal olarak çözümlediği düşünsel ifadelere dönüştürüyor.
Ayrıca bu çalışmalar, güçlü kavramsal ve görsel temellere dayanıyor. Fotoğrafçılık sanatı üzerinde büyük bir etki gücüne sahip olan Çetin’in estetik ve fotografik yaklaşımı, onu klasik bir fotoğrafçı olmaktan çıkarıyor.