Son Dakika Haberler

Rumeli Hisarlılar 81.yıl Delisu Şenliklerine Mükemmel Bir Balo ile Başladılar.

Rumeli Hisarlılar 81.yıl Delisu Şenliklerine Mükemmel Bir Balo ile Başladılar.
Okunma : 149 views Yorum Yap

Rumeli Hisarı Spor Kulübü şenlikleri balo ile start verdi, eski bir Hisarlı olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ‘in geceye renk katan konuşması ile başladı, Belediye Başkanı Şükrü Genç Rumeli Hisarlı oluşunu eski dostlarını bir arda görmekten mutlu olduğunu belirtip yoğun programı dolayısı ile erken ayrılmak zorunda kaldı.

Hisar kulübünün 81. yılında, Yönetim Kurulu üyesi Bşk. Yrd.Dr.Esin TUNCAY can dostumuzun,” Çocukluğumuzu çok özlüyorum, geçmişi çok özlüyorum, o zamanki mahallenin yaşlıları, mahallenin genci, okumuşu, teyzesi ve delisi ile bir bütündük, hep birlikteydik ve hiç ayrım yoktu aramızda, bu spor kulübünün vesile ile yarında şenliklerle mahalle olduğumuzu hatırlayacağız. Bu bizim bir rüyamızdı, bütün eski arkadaşlarımız bir arada olsun, yeniden bir araya gelerek özlem giderelim, onun için gelenlere ve destek verenlere çok teşekkür ederim. Sizleri ben alkışlıyorum.”               

Şükrü GENÇ ise “Ufakta olsa sizleri görmek çok güzel ben hisarı seviyorum. En önemlisi ise doğru şeyler yapacağımızı görmesidir. Bizler hisarlılığı bir yaşam biçimi olarak kabul ettik, yukarı ile aşağısı bir bütündür, Keşke imkan olsaydı da Sait Halim paşasıyla bu duyguları yaşasaydık.” Başkan Şükrü Genç tüm hisarlılara teşekkür etti ve Rumeli Hisarı Yönetim Kurulu üyesi katkılarından dolayı Şükrü Genç’e plaket verdi plaket verdi.

Eski dostlukların ve eski arkadaşlıkların buluştuğu gece nostalji gecesine dönüştü, 80 yıllar müziklerinin çalması ile duygu seli oluştu.

Eski arkadaşların bir araya gelmesi ile herkes masalarda dolaştı, renkli anılar pekiştirildi, Gecenin en çok eğlenen kişisi Sarıyer Belediyesi zabıta müdürü Semra KARTAL olması kaçınılmazdı, Demir Leydi’nin eski Hisarlı olması, tüm protokol düşüncesini alt ederek eski gençliği, çocukluk yıllarının Hisarı ortamını hissetmesi neticesinde kendini birden dans pistinde buldu, 80 lerin mükemmel müzikleri kulakları doldurduğu boğazın sıcak yaz akşamında, çaça ve tangoları yaparken içlerinde birikmiş kurtların dökülmesini sağladı.

Yönetim Kurulu üyesi Kemal Karasu arkadaşımızın sınırsız ilgisi, kuş sütünün eksik olmadığı masalarda servis ve yöneticilerin bire bir ilişkisi görülmeye değerdi. Kemal Karasu’nun yoğun ilgisi, herkesle ayrı ayrı ilgilenmesi, profesyonel dostlukların bir ay ışığı altında, her birimizin birer yıldız olarak uçmasını sağladı,

Gecenin ilerleyen saatlerinde MHP meclis üyesi Erol AKKUŞ Hisarlıları yalnız bırakmadı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü GENÇ ‘in katkılarının unutulmayacak derecede oluşu ve Orhan Veli KANIK’ın unutulmaz İstanbul şiirinin masa üzerinde herkes gözleriyle şiiri okumasıyla boğazın ve İstanbul’un iki köprü arsında kalmış bulunan Rumeli Hisarının yüksek değerdeki konumu ve bu güzellikte yaşanılan anıları daha farklı bir boyuta taşıdı.

İstanbul’da Boğaziçi’nde
Bir garip Orhan Veli’yim
Veli’nin oğluyum
Tarifsiz kederler içindeyim

Urumeli Hisarı’na oturmuşum
Oturmuş da bir türkü tutturmuşum

İstanbul’un mermer taşları
Başıma da konuyor martı kuşları
Gözlerimden boşanır hicran yaşları
Edalım…
Senin yüzünden bu halim.

İstanbul’un orta yeri sinema
Garipliğim, mahzunluğum duyurmayın anama
El konuşurmuş, görüşürmüş bana ne

Sevdalım…
Boynuna vebalim

İstanbul’da, Boğaziçi’ndeyim
Bir garip Orhan Veli’yim

Orhan Veli’nin Hisarlıları boğazın sıcak yaz günlerinden gecenin serinliğinde, insanları yıldızlar atlında kucaklaması, her bir Hisarlının birer yıldız gibi gecenin ay ışığında parlamasını gördüm.

Rumeli Hisarında   bireysel dostlukların alevlenmesi, Müziğin etkisi, dostların ve gecenin zenginliklerinde, ruhumuzun derinliklerinde bir akşam üstü, Yani akşamın üst olmadan öncesinde, yanı başımızda tarihii Hisar camii den gelen yatsı ezanı ile gecenin tüm derinliklerine insanlar akmaya başladı,

Rumeli Hisarlıların hayata enerjik yaklaşımları, paylaşımların tüm stresleri unutturduğu ve eğlencenin aslında psikolojik kitlesel kazanımlara dönüşmesi ve rehabilite olunması Hisarlıların kendi doğal sıcaklığından kaynaklanmaktaydı.

Rumeli Hisarı Spor Kulübü şenlikleri 3 gün boyunca devam edecek…

Sarıyer TİMES