Son Dakika Haberler

“The Taste of IST” Masko’da tasarım haftası

“The Taste of IST” Masko’da tasarım haftası
Okunma : 158 views Yorum Yap

Tasarım ve tasarımcıyı destekleyen MASKO Mobilya Kenti, Milano Tasarım Haftası’nda “The Taste of IST” temalı sergi ile yer alan İstanbullu tasarımcıların yanındaydı. MASKO’nun destek verdiği proje kapsamında Milano’ya giden tasarımcılar eleştirmenlerden tam not adı. Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO ise Tasarım Haftası’nda ünlü tasarımcı Yılmaz Zenger’in imzasını taşıyan “ikon” ile temsil edildi…

 

Dünyanın en büyük mobilya kenti MASKO, zanaata ve tasarımcıya verdiği desteğini sürdürüyor. Tasarımın, üretimin ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeğinden yola çıkan MASKO, Türk tasarım ve tasarımcılarının dünya arenasına taşınmasına katkıda bulundu.

 

Son olarak 16–22 Nisan 2012 tarihleri arasında, Milano’nun Zona Tortona bölgesinde düzenlenen Milano Tasarım Haftası’na “The Taste of IST” temalı sergiyle katılan 20’nin üzerinde sanatçıya sponsor olan MASKO, Türk tasarımcıların eserlerinin dünyanın en prestijli etkinliğinde yer almasında önemli rol oynadı. MASKO’nun desteğiyle papyondan kitaplığa, aydınlatmadan sandalyeye kadar uzanan geniş yelpazedeki İstanbul’u anlatan tasarımlarıyla Milano’ya giden tasarımcılar, eleştirmenlerden tam not aldı.

 

“The Taste of IST” projesinin isim babası duayen tasarımcı Yılmaz Zenger’in, Milano Tasarım Haftası için özel tasarladığı ve katkılarından dolayı MASKO’ya hediye ettiği ikon ile Milano Tasarım Haftası’nda temsil edilen MASKO, İstanbul’un kültürel katmanlarını; tarım kültürü, pagan kültürü, Hıristiyanlık ve İslam kültürünü anlatan ikon ile dikkatleri üzerine topladı.

Her zaman özgün tasarım ve tasarımcıların yanında olduklarını anlatan MASKO Mobilya Kenti Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Karcı, Türk mobilya sektörünün Türkiye’yi yurt dışında temsil eden tasarımcıların desteği ile dünyaya açılacağını belirterek, “MASKO olarak tasarım ve tasarımcılara verdiğimiz destek bundan sonra da çoğalarak devam edecek” dedi.