Son Dakika Haberler

Divriği Kültür Derneği’nde Yeniden Cafer YILDIZ Genel Başkan Seçildi

Divriği Kültür Derneği’nde Yeniden Cafer YILDIZ Genel Başkan Seçildi
Okunma : 165 views Yorum Yap

Divriği Kültür Derneği 49. Olağan Genel Kurulu “Acil Demokrasi” talebi ile toplandı.

Genel kurulda yapılan seçimde, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Yıldız, Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Genel Kurul, SİS Dans Topluluğu’nun renkli gösterisi ile başladı. Genel Kurulun Divan Başkanlığını TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Battal Kılıç yaptı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren DKD Başkanı Cafer Yıldız, dernek faaliyetlerinden kısaca bahsettikten sonra toplumsal mücadelenin her alanında olmaya devam etmek için gayret göstereceklerini ve önümüzdeki dönem tüm siyasi parti ve demokratik kitle örgütleriyle birlikte ‘acil demokrasi’ taleplerini daha güçlü haykıracaklarını belirtti.

Yıldız sözlerine şöyle devam etti “Ülkemizin içinde bulunduğu dönemde siyasetten adalete, eğitimden sağlığa, ekonomiden üretime akla gelebilecek her alanda ciddi bir çürüme yaşanmaktadır. Toplumsal yaşamı ve bireyin kendi yaşamını derinden etkileyen bu çürüme koskoca bir ülkeyi bir karanlığa doğru sürüklüyor. Bu durumdan kurtulmanın panzehiri demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yeniden eksiksiz olarak tesis edilmesidir Bizler demokratik kitle örgütleri olarak bu mücadelede tarafız. Demokrasiyi en ideal şekli ile kazanana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Onun için olağan genel kurulumuzu Acil Demokrasi talebi ile topladık. Bugün buradan çıkacak olan demokrasi Bildirgesi önümüzü aydınlatacaktır. Mücadelemize yeni boyutlar katacaktır. Özellikle emek ve meslek örgütlerinin, siyasi partilerin, demokratik kitle örgütleri temsilcilerinin bu bildirgemize zemin oluşturacak açılımlar yapmalarını talep ediyoruz.”

Genel Kurul’a katılan bazı isimler:

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Turan Aydoğan, Gülizar Emecan, Gökhan Zeybek, HDP İstanbul Milletvekili Oya Ersoy, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, ÖDP İl Başkanı Deniz Demirdöğen, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Cemalettin Küçük, MMO İstanbul Şube Sekreteri İbrahim Tataroğlu, Halkevleri Eş Genel Başkanı Nuri Günay, Emep İl Temsilcisi Mehmet Özcan, Sarıyer Belediye Başkanı Yardımcısı İsmail Erdem, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyesi Nadir Günday, Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Yüksel Biçil, Divriği Cemevi yaptırma Derneği Başkan Yardımcısı Haydar Yalçın, Demokratik Alevi derneklerinden Bülent Felekoğlu, CHP Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı Fidan Aslan Eroğlu, CHP Beşiktaş Belediye Başkan Aday Adayı Leyla Ünver, CHP Kağıthane Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Özdemir, CHP Bahçelievler Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Hüseyin Özkahraman, CHP Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı Erhan Bozan, CHP Beyoğlu Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Solmaz, Kangal Dernekleri Federasyonu Başkanı Hasan Aslan, Divriğili Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Niyazi Güneri, köy derneği başkanları ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.