Son Dakika Haberler

12 Arsa ve Kültür Merkezi Devir Alınıyor

12 Arsa ve Kültür Merkezi Devir Alınıyor
Okunma : 104 views Yorum Yap

ZEYBEK-ARSA-DEVIR

Ayazağa,Huzur Maslak mahallelerinin Sarıyer Belediyesine birleşmesi ile Şişli Belediyesinden süreç içinde devri yapılmayan 12 parsel arsa ve Rauf Denktaş Kültür Merkezi Sarıyer Belediyesine devrediliyor.

 

RAUF DENKTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ SARIYER’E DEVREDİLİYOR

Sarıyer Belediye meclisinde bugün gerçekleştirilen oturumda, AKP Meclis Üyesi Selçuk Bozkır’ın her  ay dile getirdiği, Rauf Denktaş Kültür Merkezinin devri konusunu yine gündeme taşıdı ve önerge verdi.

Sarıyer Grup Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek yapmış olduğu açıklamada ise, “Şişli Belediyesi tarafından Sarıyer Belediyesine devri için  karar alındığını ve devir işleminin yapılması için beklemek zorunda olduklarını belirtti..”

 

DESTEK VERİN İBB ARSALARIMIZI BELEDİYEMİZE DEVRETSİN

Sarıyer Belediye sınırları İstanbul’un en büyük ilçesi durumunda ve İBB’nin en büyük arazileri Sarıyer belediye sınırları içinde bulunmaktadır. “Dönemin İBB Başkanı Tayyip Erdoğan ve Bugün Kadir Topbaş, geçen 20 yıl süresinde AKP İlçe Belediyelerine  arsa devirlerini yapmış ve Sarıyer Belediyesine bugüne kadar hiçbir şekilde arsa devri yapmamış”, siyasi karar olarak yapmış olduğu bu davranış nedeni ile Sarıyer Belediyesini  bu arsalar üzerinde Projeler geliştirmesini siyasi engelleme olarak yıllardır kullanmaktadır.

 

Gökan Zeybek, AKP İBB Meclis üyelerine yine Sarıyer İçin hizmet yapmaları konusunda konuşurken, Sarıyer’de bulunan İBB arazilerinin de bir anlaşa ile Sarıyer Belediyesine devri yapılmasını bizler istiyoruz, bu konuda İBB’den isteklerimize destek olursanız bu olayı gerçekleştirmiş olacağız dedi.