Son Dakika Haberler

15 Temmuz Kirli Kumpas

15 Temmuz Kirli Kumpas
Okunma : Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi Temmuz Meclisi 2. oturumunda CHP Meclis Üyesi İdris Güven 15 Temmuz darbe girişimi hakkında kürsüden konuştu. İdris Güven 15 Temmuz gibi hain kalkışmaları bir daha asla yaşamayacağız dedi.

Meclis Üyesi İdris Güven : “Bundan 8 yıl önce demokrasimize ve ortak geleceğimize yönelik hain kalkışma yaşadık, o darbe girişimini önlemek için hayatlarını kaybeden yurttaşlarımıza askerlerimize polislerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kimileri meseleyi kişileştirmeye şahsileştirmeye indirgemeye çalışsa da aslında hedef alan alçakça bir kalkışmaydı. Bu kalkışmanın yaşandığı saatlerde millet idaresini temsil eden Gazi Mecliste milletimizde iktidarı ve muhalefeti ile herkes onurlu bir duruş sergilemiştir. Egemenlik milletindir, hiçbir güç ve zümre bunu gasp edemez, buna müsade edemeyiz denildi.”

15 Temmuz’da tezgahlanan kirli kumpası yerle yeksan etti.

Cumhuriyet değerleri bizim en temel referansımız olmak zorunda bunu sağladığımız oranda güçlü bir demokrasiye sahip olacağız. 15 Temmuz gibi hain kalkışmaları bir daha asla yaşamayacağız, bizi bölmeye birbirimizi düşürmeye çalışanlara inat birliğimizi bütünlüğümüzü koruyacağız Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağız.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)