Son Dakika Haberler

19 Mayıs törenleri Sarıyer’de siyasi Malzeme oldu.

19 Mayıs törenleri Sarıyer’de siyasi Malzeme oldu.
Okunma : 86 views Yorum Yap

imageÜç yıl önce Bakanlar Kurulu kararı ile yapılan düzenlemede 23 Nisan Törenleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 19 Mayıs törenleri ise İl Spor Müdürlüğü tarafından organize edilecektir kararı alınıyor.

Cumhuriyet Bayramı ise tam protokol uygulanarak Belediyeler dahil ediliyor.

Sarıyer’de 19 Mayıs törenlerinde bir İlk yaşandı ve AKP çelenk’i konulduktan sonra AKP Gençlik Kolları alkışladı, törenlerde alkış yapılması ile defa görüldü, CHP Çelenk’i konulduğunda ise Tüm vatandaşlar tepki göstererek alkış tutular.

ATATÜRK’Ü ANMAYI UNUTTULAR

Tören sunan memurların hiç bayram havasında olmaması dikkatlerden kaçmadı, tören öncesi ve sonrası şiir ve ATATÜRK’ü Anma  konuşması  yapılmadı.

Tören sonrasında AKP Gençleri SKP çelenk’i önünde Rabıta işareti yaparak resim çektirdiler. 19 Mayıs Sarıyer törenleri siyasete malzeme yapılmasına CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Ali Rıza Yılmaz tepki gösterdi ve Bizde sol yumruğumuzu kaldıralım, diyerek 19 Mayıs Atamızın Türk gençliğine emanetidir yanlış yönlendirme yapılmamalı ve amacı dışına çıkarılmamalıdır, dedi.

Sarıyer Cumhuriyet Meydanında 19 Mayıs dolayısı ile Büyükşehir tarafından konser düzenleneceğinden Alanda bulunan Atatürk büstünün çevresinin tamamen kapanması ve törenlerin sıkışık bir alanda yapılması vatandaşların tepkisine neden oldu.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz  Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Meclis Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar katıldılar.

 

 

image

image

image

image

image