Son Dakika Haberler

1984’DEN 2017’YE AÇILIŞA 60 SAAT KALDI

1984’DEN 2017’YE AÇILIŞA 60 SAAT KALDI
Okunma : 93 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Başkan Yardıcısı Gökan Zeybek ile yeni Başkanlık Hizmet Binasının açılışına 60 saat kala heyecanın doruk noktasında çalışan insanlar ve bu heyecanı yaşayacak olan yurttaşların beklentileri, yapılan hazırlıklar üzerine konuştuk.

AÇILIŞ HEYECANI DORUK NOKTASINDA

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek : Açılışa 60 saat kaldı, her bir satın verimli ve etkin bir şekilde kullanmak durumundayız planlandığı gibi Cuma akşamı belediye hizmet binamızdaki bütün çalışmalarımız tamamlanmış olacak Cumartesi günü sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açılışını gerçekleştireceği Sarıyer Belediyesi Hizmet binamız yurttaşlarımızın katılımı ile birlikte açılmış olacak.

Son birkaç gün hava güneşli buda bizim çevre düzenlemesi ve peyzaj düzenlenmesinde çok ciddi bir biçimde yardımcı oldu, Işık Üniversitesi, Pınar mahallesi girişi bütün güzergahların asfalt çalışmalarını tamamladık, parklanma ve diğer çalışmalar tamamlandı otoparklarımız açılış günü yurttaşlarımızın araçlarını park edebilecek halde bitirildi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU AÇACAK

Sarıyer’li vatandaşların erken saatlerde binaya gelirlerse araçların park edilmesi ve otopark hizmetlerinden yararlanılması için daha faydalı olacaktır. Belli bir zaman diliminden sonra güzergahlar taşıt girişine kapatılacaktır. Saat 13.00 den itibaren tüm yurttaşlarımızı Sarıyer Hizmet Binamızın çevresinde kuracağımız etkinlik alanımızda ve standlarımızın da o günün çoşkusunu, sevincini ve mutluluğunu yaşatmak için buraya davet ediyorum.

FERHAT GÖÇER KONSER VERECEK

Belediye Başkanımız açış konuşmalarını yapacaklar daha sonra Genel Başkanımızın konuşmasının akabinde kurdele kesimi yapılacak sonrasında Ferhat Göçer’in açılışla ilgili bir konseri olacak.

1984’DEN 2017’YE

“Son derece heyecanlıyız, Sarıyer Belediyesini 1984 yılında kurulan İstanbul’un ve Türkiye’nin en güzel belediyesi Sarıyer Belediyesi kendisine laik olduğu biçimi ile çok güzel bir binanın sahibi olacak konserden sonra yurttaşlarımıza binayı belli bir sirkülasyon içinde gezdireceğiz, binamızı merak ettiklerini biliyorum, Bir çok insanımız yeşil akıllı ve enerjisi karşılama konusunda farkındalık yaratan neler yapıldığını görmek istiyorlar bize o günün heyecanı içindeyiz”.

AÇILAŞA ULAŞIM HİZMETLERİ

Saat 12 ye kadar otoparka girişler devam edecek sonrasında Emniyet Müdürlüğü araç girişini kapatacak, Yurttaşlarımız için mahallelere belediyemiz araçları gideceği gibi Sarıyer Minibüs odası başkanı Kazım beyle yapmış olduğumuz görüşme sonrasında Sarıyer’in muhtelif yerlerinden Minibüs odamız ücretsiz olarak açılışımıza katılmak isteyenleri taşıyacak, Güzel ve güneşli bir gün olacak,Belediye Binamızın çevresinin tümünün yurttaşlarımızın kullanımına vereceğimiz için saat 13 den sonra tören alanına girişin çokta kolay olmayacağını düşünüyorum.

YAKIN TARİH TEMEL ATMA HİKAYESİ,

Gökan Zeybek’e sorduk ve hatırlattık. Basında dikkate değer bulunmayan ve önemsenmeyen bir temel atma töreni yaşandı. 3 yıl önce bir kürekle temsili olarak Kemal Kılıçdaroğlu tarafından temeli atılan Yaşar Kemal Kültür Merkezi İnşaatı ve 3 yıl içinde Başkanlık binası dahil bitirilen 450 milyon dolar değerde iki binanın Sarıyer’e muhteşem katkısı İşte Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç farkı.

KESTİĞİ MAKASLAR BİZİM İÇİN HAYIRLI OLDU

Gökan Zeybek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapmış olduğu açılışların uğurlu olduğunu belirtti.

“Genel Başkanımızın ayağı uğurlu, Kestiği makaslar da bizim için hayırlı oldu. Kemal bey’in Genel Başkanlığa seçilmesinden sonra gerçekten Sarıyer’de yatırımların tamamını bitirdik ve tahmin ediyorum Belediye Başkanımızın kafasında yeni başka projeler var. Yatırım yapmadan duracak gibi gelmiyor, kendisi mutlaka önümüzdeki günlerde yeni bir inşai faaliyet başlatır.

TİYATRO BİNASI EYLÜL’DE, BOĞAZ MÜZESİ YIL SONUNDA

Gökan Zeybek iki müjdeyi birden verdi. Başkanlık Hizmet Binasının yanında olan 650 kişilik Türkiye’nin en büyük Tiyatro Merkezi ve Yine Dünya’nın ilk ve tek Boğaz Müzesi açılışı için tarih verdi.

“Ancak merkez hizmet binamız yanında Haziran sonunda bitirip Eylül ayında açılışını gerçekleştireceğimiz Tiyatro binamız olacak, onun yanında ise yıl sonunda açılacak olan Boğaz Müzesi var. Burası 18 bin metrekare kurulup toplam 100 bin metrekare inşaattan oluşan bir hizmet birimi. Sarıyer açısından bakıldığında başlı başına büyük bir bina Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 1023 ‘den bu güne kadar en başarılı kamu hizmet binası, en düşük maliyetle yapılmış kamu hizmet binası.”

PERSONEL EĞİTİMLERİ VE HİZMET ANLAYIŞI FARKLILIĞI

“Binamız teknolojik ürünlerin yoğun olarak kullanıldığı bir bina, Yaşamın içinde nasıl bir insan kendini geliştirmelere ayak uyduruyorsa belediye personelimiz açısından da böyle bir durum söz konusu, bu konuda eğitimler devam edecek, amacımız çok sayıdaki personelimizin bu alanda başarılı olması, merkezi binamızda hizmetlerin tekleşmesi ve hızlanması ile buna ayak uyduramayan olabilir mi? Sistem ve çark işler buna yapabilecek bir şey yok. Sarıyer Belediyesinin vizyonuna bütün çalışanlar ayak uydurmak durumundalar çünkü halkımız bunu istiyor. Halkımız belediyeden daha çok hizmet istiyor. Hızlanmasını istiyor, ucuza yapılmasını istiyor ve hoşgörü ve saygıyla vatandaşına güler yüzel davranan bir belediye istiyor. Çalışanlarımızın da yoğun bir çaba içinde olduğunu görüyorum. Biz bir takımız Belediye Başkanımız Şükrü Genç’ten onun deyimi ile süpürgecisine kadar hepimiz bu takımın bir parçasıyız. Takımın hızı bundan sonra çok daha artacak. Her zaman söylüyorum Türkiye’nin ene başarılı Belediyesi Sarıyer Belediyesi”.