Son Dakika Haberler

1MAYIS İŞÇİ BAYRAMI, BAKIRKÖY

1MAYIS İŞÇİ BAYRAMI, BAKIRKÖY
Okunma : 135 views Yorum Yap

1mayisbakirkoy
İstanbul, Bakırköy’de kutlanacak 1 Mayıs İşçi Bayramı İstanbul polisi yoğun güvenlik önlemi aldı. Bakırköy Pazar yerini çevreleyen yollar sabah erken saatlerden itibaren araç trafiğine kapatıldı.
Binlerce kişi Bakırköy pazar yerine gelmeden önce kortejler oluşturdu. İşçiler, memurlar, öğrenciler, taraftar grupları meydanda buluşmak üzere harekete geçti.
CHP İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları gruplar halinde 1 Mayıs’a katılarak Bakırköy meydanını doldurdular.
TMMOB Başkanı Mehmet Soğancı: “Bugün kapitalist düzenin neoliberal politikalarına karşı durma bize dayatılan açlığı yoksulluğu sömürüyü ve gözyaşını yenmek için mücadele bayrağını daha da yükseltme zamanı. Dayanışmanın hüküm sürdüğü bir gelecek yaratmak için mücadelemizi sürdürme zamanı. Onlar bu güzelim memleketi cehenneme çevirdiler. Ama biz bahara çevireceğiz. Birlikte yazacağımız tarih var, Yaşasın 1 Mayıs yaşasın birlik mücadele dayanışma günü.”
KESK Genel Başkanı Lami Özgen: “Yolsuzlukla rüşvet düzenini Türkiye’ye özgü başkanlık sistemiyle tamamlamak için ülkeyi kan golüne çeviriyorlar. Hiç bir yerde faşizme boyun eğmedik. Bundan sonra da eğmeyeceğiz.
Beko: “1 Mayıs’ı yaratanlara selam olsun. Biz kazandık onlar,sarayın soytarıları kaybedecek.”
DİSK Genel Başkano Kani Beko: “Ankara, Suruç, Diyarbakır, Güvenpark’ta katledilenlerin yakınları burada onları saygı ve özlemle anıyoruz.”
Bakırköy’de arama noktalarında polisin HDP’lileri arama esnasındaki tavrı gerginliğe yol açtı. Kortejde aynı insanın üç defa aranması gibi uygulamalar nedeniyle HDP’liler tepki gösterdi. Çıkan gerginlikte polis gaz bombası attı,gazdan etkilenenler oldu, HDP’lilerin alana girişi de tepkileri de devam ediyor.
1mayis2016 image image image image image