Son Dakika Haberler

2 MAHALLEDE İSLAH İMAR ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

2 MAHALLEDE İSLAH İMAR ÇALIŞMASI TAMAMLANDI
Okunma : 90 views Yorum Yap

Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı Mahallesi Mülkiyet Sorununun Halkın Lehine Sarıyer Belediye Meclisinde.

Sarıyer Belediyesi Nisan ayı sonuna kadar Sarıyer’de İslah İmar planlarını devreye soktu. Mahallerde irtibat bürosu açarak vatandaşların müracatlarını ve plan üzerine incelemelerini yaptı.

06.Şubat.2107 Sarıyer Belediye Meclisinde 5.6 maddeleri olarak gelen ve komisyona havale edilen Kazım Karabekir ve Rumeli Hisarı mahallesi İslah İmar planları için mahalle dernekleri, mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri ile buluşarak Sarıyer Belediyesi Başkanlık binasında planları harita üzerinden inceleyerek görüş birliği vardılar ve Planlar yarın yapılacak olan Sarıyer Belediye Meclisinde kabul edilerek İBB Meclisinin onayına sunulacak.

İslah İmar planları parselasyon planı olmadığı belirten Sarıyer Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay, İslah İmar planları Nisan Ayına kadar bitirme çabası içinde olduklarını belirtti.

06.Şubat 2017 tarihğnde gerçekleştirilen Meclis oturumu olaylı geçmiş ve Maddeler üzerinde görüşmeye Akp 2. Oturumda meclisi terk ederek katılmamıştı. Akp grubu halkın İslah ve İmar planlarının çözümünde nasıl destek olacağı merakla bekleniyor.