Son Dakika Haberler

200 Bin İnsanın Tek Birtanesinin Canı Yanmadan, Birlikte Karar Vermeden İmza Atmayacağım

200 Bin İnsanın Tek Birtanesinin Canı Yanmadan, Birlikte Karar Vermeden İmza Atmayacağım
Okunma : 104 views Yorum Yap

2891-yasa
SİZLERİN ONAYI OLMADAN HİÇBİR EVRAĞIN ALTINA İMZAMI ATMAM
Gördüğü kalabalık karşısında “mecliste çiçekler açtı” diyen Başkan Genç; “sizler gibi aynı mahallede oturuyorum. Mahalle derneklerinin yaptığı çalışmalar önce beni ve akrabalarımı yurttaş olarak ilgilendiriyor. İkincisi belediye başkanı olduğum için çok yakından ilgilendiriyor. Biz şunun sözünü sizlere 2009 seçimlerinden önce verdik. Sizlerin onayı olmadan, sizleri çalışmaların içine almadan, birlikte karar vermeden hiçbir evrağın altını imzalamayacağımı özellikle belirttim. Şu zamana kadar yapılmış çalışmaların tamamı aynı düzen içinde ilerlemektedir.”
 
TOPLUM NE DERSE ONU YAPARIZ
Biz bırakın vatandaşın kutsal hakkı olan barınma hakkını, yani çocuklarının evini barkını ilgilendiren ana konuda olduğu gibi, bir park yapılmasında, bir sokağın değiştirilmesinde bile sizlerle yapmaktayız. Bunun sebebi de şudur; “Biz toplumsal düşünceyi savunuruz. Toplum ne derse onu yaparız. Toplum yanlış söylediğinde oturur tartışırız, ikna etmeye çalışırız. Eğer hala yanlış düşünce devam ediyorsa yine anlatırız. Ama sonuçta toplumun çoğunluğu, özellikle toplumu çok yakından ilgilendiren ana konularda biz o konunun takipçisi ve uygulayaıcısı oluruz. Şuana kadar da yaptığımız gibi.”
 
BAŞIMIZI DEĞİL GÖVDEMİZİ BU SORUNUN ALTINA SOKTUK
“İstanbul’un diğer mahallelerinde de keşke sizler gibi bu kadar özveriyle, samimiyetle sahip çıkılmış olsa. İstanbul bugün yağma kenti değil, hiçkimsenin bir yerden bir yere gönderilmeden, insanların yıllardır sıkıntılarını çektiği evlerinde yaşamlarını daha sağlıklı sağlamış olur. Konunun ısrarla takip edildiğini ve bundan sonra da takip edilmeye devam edileceğini ve Sarıyer’in temel sorununun bu olduğunu, tepe mahallerinde yaşayan 200 binin üzerindeki insanların, tek bir tanesinin canı yanmadan, çözüm konusunda sonuna kadar çaba ve uğraşı içinde olacağımızı ve de bunun takipçisi olacağımızı, bunu sizlerin bize verdiğiniz yetki ve bu yetkininde devam ettirilmesi durumunda olayın çözümü konusunda, değil başımızı gövdemizi bu işin altına soktuğumuzu özellikle bilmelisiniz.”