Son Dakika Haberler

3.köprü, Yavuz Sultan Selim kaçak çıktı.

3.köprü, Yavuz Sultan Selim kaçak çıktı.
Okunma : 105 views Yorum Yap

3_kopru_21Yandaş basının yazmadığı 3. bogaz köprüsü Yavuz Yultan Selim kaçak çıktı. Projedeki yanlışlık neticesinde kesilen yünbinlerce ağaç için telafisi olmayan sonuçları ortaya çıkardı. Bakanlıkça gizlice halledilmeye çalışılan ve şimdidilik durdurulan 3. köprü fiyasko ile sonuçlandı.

AKP’nin Yavuz Sultan Selim adını vermesiyle büyük tepki toplayan 3. köprünün, projede belirtilen yerin dışında yanlış bir noktada yapıldığı ortaya çıktı.

3. Boğaz Köprüsü’nün projede belirtilen yerin dışında yanlış bir noktada yapıldığı ortaya çıktı. Aydınlık’tan Bekir Batu’nun haberine göre, köprüyle ilgili tüm imar planları Bakan Binali Yıldırım imzasıyla iptal edildi. Güzergâhta kesilen yüz binlerce ağacın da yok yere katledildiği anlaşıldı.

Temeli geçtiğimiz aylarda atılan ve ismi tartışma konusu olmaya devam eden 3. Boğaz Köprüsü’nün (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) imar planlarında ve projede belirtilen yerde yapılmadığı, yanlış bir güzergâhta yapılmaya başlandığı ortaya çıktı. Yanlışlığın ortaya çıkmasından sonra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, köprü ve köprü güzergâhıyla ilgili yapılan mevcut imar planlarının tamamını iptal etti.

11 Haziran 2013 tarihinde Bakan Binali Yıldırım imzasıyla yapılan iptal kararı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere köprü güzergâhının geçeceği bölgede sınırları bulunan tam 15 ilçe belediyesine gönderildi.